top of page
8989898.jpg

Матеріали до відзначення

Дня пам’яті та примирення (8 травня) та

 Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) читати далі

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ'ЯТІ

 

вул. Липська, 16, м. Київ, 01021, тел. (044) 253-15-63, факс (044) 254-05-85, e-mail: uinp@memory.gov.ua, web: http: //www.memory.gov.ua, код ЄДРПОУ 39389301

__________________ № ___________________

На № ____________ від ___________________

 

Міністерство освіти і

науки України

 

 

Щороку 8–9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції; засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму; увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, а також на виконання Закону України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років” Український інститут національної пам’яті підготував інформаційні та довідкові матеріали до змісту відзначення цих днів. Вони включають: ключові позиції, історичну довідку про Другу світову, довідки про мак пам’яті, мистецьку акцію “Перша хвилина миру”, “прапор перемоги” та “георгіївську стрічку”, рекомендовані твори українських письменників і поетів, які розкривають події та наслідки війни, корисні Інтернет-посилання.

Гасло Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги традиційно – “1939– 1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Принагідно нагадуємо, що символом вшанування жертв війни є Мак пам’яті.

Застерігаємо від використання георгіївської (гвардійської) стрічки, адже відповідно до Закону України “Про внесення зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки” № 2031-VIII публічна демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення тягне за собою адміністративну відповідальність.

Надсилаємо матеріали та перелік корисних тематичних посилань для використання в роботі Міністерства освіти і науки України. Просимо врахувати надану інформацію під час підготовки матеріалів до Дня пам’яті та примирення

і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, поширювати рекомендації

За посиланням https://bit.ly/3aOvPEe доступні:

  • зображення маку пам’яті з гаслом “Пам’ятаємо! Перемагаємо!” для використання на онлайн-ресурсах;

  • макети для бордів та сітілайтів у форматі для друку;

  • ролик, як зробити мак пам’яті, з Марічкою Бурмакою (створений каналом Еспресо TV з ініціативи Українського інституту національної пам’яті);

  • відеоісторії про роль та місце України як держави-переможниці у Другій світовій війні (папка “Соціальні ролики Олеся Саніна”). При поширенні цих роликів просимо зазначати: режисер – Олесь Санін; при виробництві використані матеріали: Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного, архіву кінохроніки British Pathé (Великобританія), кримського телеканалу ATR та Ахтема Сеїтаблаєва, телеканалу 1+1, телеканалу Еспресо TV, Національного музею історії України у Другій світовій війні. Відеоісторії створені в рамках проєкту “Українці в лавах Об’єднаних націй перемогли агресора”.

Повідомляємо також, що на офіційному сайті Інституту розміщено методичні рекомендації та інформаційні матеріали, книги-каталоги тематичних виставок, візуальні матеріали, якими можна послуговуватися, завантаживши за посиланнями:

❖ Настільна гра “УПА – відповідь нескореного народу”: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/navchalni-igry/nastilna-gra-upa-vidpovid-neskorenogo-narodu;

vydannya/ukrayina-u-drugiy-svitoviy-viyni;

Також інформуємо, що Інститут створив сайт, присвячений Другій світовій війні: http://www.ww2.memory.gov.ua/. Він містить інформацію про ключові події, постаті, карти, інфографіку, фотогалерею, відеоролики й електронні видання про війну, підбірку фільмів “20 000 хвилин, які змінять ваше уявлення про Другу світову війну” та інші проєкти.

Заздалегідь висловлюємо подяку за сприяння в поширенні матеріалів і сподіваємося на продовження співпраці в питаннях відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу.

 

Додаток: на 19 арк.

 

 

Голова                                                                                                                                          Антон Дробович

 

Г.Байкєніч (044) 290-25-88

9999999999999999999999_edited.png
bottom of page