
Рідкодубівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад"Лиманської міської ради Донецької області
РІДКОДУБ
Заголовок 2
Тарас Шевченко – великий син України
З метою вшанування пам'яті Т.Г. Шевченка, популяризації його творчості, залучення школярів до вивчення рідної мови, виховання громадської позиції протягом тижня проведено виховні заходи.
Діти мандрували сторінками творчості великого поета, закріпили знання про те, що Т. Шевченко не тільки поет, а й художник. Діти читали вірші Т. Шевченка зі збірки його перших творів «Кобзар», переглянули презентацію його картин.
В Рідкодубівському НВК було проведено традиційний конкурс читців віршів «Кращий читець». Учні 5-9 класів взяли участь у

виставці стіннівок «Ми тебе не забудемо,Тарасе! ». Учні 1-4 класів підготували малюнки до творів Т.Г.Шевченка на конкурс «Шевченкове слово в малюнках дітей» та декламували вірші. Пам'ять поета вшанували хвилиною мовчання.


Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.
Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані
загинуло найбільше людей – 84 герої, після 21 лютого – ще 18.Окрім українців, жертвами стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 104-м Героя Небесної Сотні посмертно присвоїли звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.Герої Небесної Сотні: https://www.youtube.com/watch?v
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №53/2022
Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства
З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість постановляю:
1. Оголосити 16 лютого 2022 року Днем єднання.
У цей день:
підняти Державний Прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах;
виконати о 10.00 Державний Гімн України;
провести закордонним дипломатичним установам України в державах перебування відповідні іміджеві заходи, спрямовані на єднання та підтримку України.
2. Кабінету Міністрів України в одноденний строк затвердити план заходів, передбачивши, зокрема:
забезпечення з 1 березня 2022 року підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України на 30 відсотків та доведення до 20 відсотків від початку 2022 року підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України;
створення на основі діючих інформаційних ресурсів єдиної інформаційної платформи UАразом для забезпечення щоденного інформування населення про реальний стан безпекової ситуації, заходи, що вживаються для зміцнення обороноздатності держави, а також організацію належної інформаційно-роз'яснювальної роботи про діяльність державних органів з питань забезпечення безпеки громадян;
прискорення створення і функціонування системи територіальної оборони, належного ресурсного забезпечення заходів із підготовки громадян до національного спротиву.
3. Державним органам забезпечити належне їх функціонування, перебування посадових осіб на роботі та виконання ними обов'язків відповідно до складеної присяги, а у разі виявлення порушень застосування в установленому порядку відповідних санкцій.
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
14 лютого 2022 року

Акція в дошкільному відділенні Рідкодубівського НВК
"Долоньки єдності "
16.02.2022 року
З метою консолідації суспільства та єднання українського народу, громадянського та національно- патріотичного виховання підростаючого покоління в дошкільному відділенні НВК пройшла акція "Долоньки єдності".



Злагоджені дії - запорука безпеки

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.
Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна. Про
це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування об’єднаних сил ЗС України.
Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами.
Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.
Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових.
З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників.
У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.
День Безпечного Інтернету
8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
“День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом: як у закладі освіти, бібліотеці, громадській організації, так й в органах влади, бізнесових організаціях. Щороку до Дня безпечного Інтернету в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій.
Методичні рекомендації до використання в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти навчально-методичного посібника та робочого зошита „Інтернет, який ми хочемоˮ (the Web We Want).

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ
Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення, головним чином в якості середовищ існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування – Рамсар, Іран) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. Україна поновила своє членство в конвенції у 1996 році та входить в число 170 країн — договірних сторін Конвенції.
Кожна країна — договірна сторона конвенції має заявити до Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення принаймні одне своє угіддя і взяти його під охорону.

У 2022 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя – на користь людям і природі!».
На території України знаходяться 50 водно-болотних угідь міжнародного значення. Крім того, Україна очікує на включення до Рамсарського списку ще низки водно-болотних угідь.
В Донецькій області знаходяться 2 водно-болотних угіддя міжнародного значення: «Затока Білосарайська та коса Білосарайська» та «Затока Крива та коса Крива», які розташовані на узбережжі Азовського моря в межах національного природного парку «Меотида»
Водно-болотні угіддя, які все ще існують, часто знаходять в настільки деградованому стані, що популяції риб і рослин та просто ділянки дикої природи водно-болотних угідь стрімко зменшуються. Тому люди, які безпосередньо залежать від використання цих природних ресурсів, страждають найбільше.
Інформаційні матеріали в українському перекладі, з якими можна ознайомитися за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/15UQO8fD2MhxtrLcdP2AudF7cHAS29uJt


29 СІЧНЯ День пам'яті героїв Крут - в цей день українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху - бій під Крутами. Відзначається щорічно 29 січня.
27 січня 2022року у Рідкодцубіівсчькомцу НВК пройшла урочиста загальношкільна лінійка присвячена до Дня пам’яті Героїв Крут «Пам’ятай їх подвиги».
Під час лінійки учні школи почули історію трагічної загибелі студентів під Крутами.
Для учнів 5-9 класів класними керівниками було проведено виховну годину «На грані двох тисячоліть Чорніє Хрест у білім полі…».
В шкільній бібліотеці пройшла книжкова тематична виставка літератури, документів, спогадів про трагічну сторінку з історії України. Це одна з героїчних сторінок вітчизняної історії, під час яких загинули 300 київських студентів і гімназистів.
Бібліотекар Бурлачко Г.С наголосила учням про те, що є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть молодих захисників Української Держави, яка заявила світові, що вона хоче бути господарем у своїй хаті. Так здекларував IV універсал Центральної Ради, проголошений 22 січня 1918 року. У ньому зазначалося: «…віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною Державою Українського Народу». А вже через 7 днів, 29 січня 1918 року, чужинецька орда хлинула на Україну.
Школярі вшанували пам’ять загиблих студентів хвилиною мовчання


«Це не повинно повторитися!»
Сьогодні вся планета сумує за загиблими та шанує живих, згадуючи про жертви Голокосту. Цей день проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Це нагадування про всесвітню трагедію, про масове вбивство євреїв у всіх європейських державах.
У Рідкодубівському НВК відбулися заходи, приурочені до цього дня. У шкільній бібліотеці організована виставка «Пам’яті жертв Голокосту». Учні 1-9 класів мали можливість ознайомитися з історичними матеріалами, переглянути фотоматеріали. Класними керівниками та вчителем історії Дмитрієвим С.О. були підготовлені і проведені інформаційні години спілкування «Гірка пам'ять Голокосту». Учням було запропоновано переглянути відеоролик.
https://www.youtube.com/watch?v=bnRyRpLoGnw&t=55s

22 січня – День соборності України
Сьогодні в Україні відзначають День соборності. У цей день у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе. Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі та основоположна подія для українського державотворення. 24 серпня
1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності.
Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.
У Рідкодубівському НВК пройшов тематичний тиждень присвячений Дню соборності України. Протягом тижня класні керівники проводили години спілкування з учнями 1 – 9 класів.: «Україна – єдина Соборна держава», «Славетні імена України», «Співаєм славу тій події і тепер.
Зокрема, учні 5-9 класів переглянули фільми «Акт Злуки: відтворення історичної правди», «22 січня – День Соборності України». Для учнів 1-4 класів була проведена вікторина «Україна – єдина країна».


Дорогі учні, батьки, шановні колеги! Сердечно вітаю Вас з нагоди світлих і радісних свят – Різдва Христового і Нового 2022 року!
Від усього серця вітаю усіх з Новим роком та Різдвом Христовим!
Це найочікуваніші, улюблені з дитинства особливі дні, наповнені світлом, веселощами, сімейним теплом, надіями й очікуванням дива й казки….
Саме напередодні Нового року прийнято загадувати бажання та вірити, що вони обов’язково здійсняться.
Нехай 2022 рік буде для нас всіх періодом добра та миру, розуміння й поваги до оточуючих, чистих помислів та благородних справ, багатим на нові здобутки та приємні події!
Щиро бажаю, аби любов, щастя, благополуччя та радість панували у кожній домівці та всій Україні!
З повагою Панова О.І.


На варті Вітчизни
6 грудня в Україні — це День Збройних сил України, тобто свято, яке об’єднує всіх військовослужбовців, які є в лавах ЗСУ. Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів.
Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято - День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України від 19-го жовтня № 3528-XII.
З метою патріотичного виховання підростаючого покоління та розширення знань учнів про героїв нашої Батьківщини, які захищали і захищають її від ворогів за незалежність нашої рідної Батьківщини у стінах Рідкодубівського НВК відбулися ряд цікавих та пізнавальних заходів.Вчитель історії Дмитрієв С.О провів загальношкільну лінійку"На варті Вітчизни".
Була проведена військово-спортивна гра між учнями «Ми - майбутні захисники України», в якій команди змагалися у спритності, витривалості та кмітливості: велика естафета, з човникового бігу, волейболу. Поруч із цим учасники мали змогу взяти участь у конкурсах "Кращий кашеварій", "Потужні легені", "Влучний стрілець".

УВАГА!
АКЦІЯ "ЩЕДРИЙ ВІВТОРОК"
30 ЛИСТОПАДА 2021 РОКУ ПРОВОДИТЬСЯ
АКЦІЯ "ЩЕДРИЙ ВІВТОРОК"
Лиманська міжрайонна організація Товариства Червоного Хреста України надає допомогу найбільш незахищеним верствам населення, в тому числі внаслідок НС та збройних конфліктів.
З нагоди акції організація звертається до всіх небайдужих до чужого горя і просить активно залучитися до акції.
Благодійний внесок можна зробити, придбавши благодійні квитки в організації або шляхом перерахування коштів на рахунок №6835 1005 0000 0260 0445 0499 404 в АТ "УкрСиббанк", МФО 351005 ОКПО 02940150 із зазначенням платежу "Благодійний внесок для Лиманської МРО ТЧХУ".
РАЗОМ МИ МОЖЕМО ЗМІНИТИ СВІТ НА КРАЩЕ!!!

“Пам’ять голоду, пам'ять серця. Схилимо голову в скорботі”
27 листопада 2021 року в Рідкодубівському НВК вшанували пам'ять жертв голодомору запаливши свічку пам’яті.

"Прости нас, пам’яте, прости!"
Щорічний День пам’яті жертв Голодомору 1932‒1933 років відзначатиметься у суботу, 27 листопада.
Голодомор - акт геноциду українського народу здійснений радянським та партійним керівництвом через організацію штучного масового голоду, жертвами якого стали мільйони українців на території Української СРР та Кубані. Як зазначає Український інститут національної пам’яті, очільники ВКП(б) та уряду СРСР запровадили «насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних, тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення».
З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в Рідкодубівському НВК було проведено інформаційно-просвітницькі заходи.
У шкільній бібліотеці організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…», яку відвідали учні та вчителі. В класах пройшла година пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця».Вчитель історії провів лінійку-реквієм «Запалюємо пам’яті свічу». Цей захід запам’ятався усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові вчителя.

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).
Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина,
національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…»
У цей день в Рідкодубівському НВК були проведені такі заходи: години спілкування «Україна – це територія Гідності і Свободи», випуск стіннівок, перегляд документальних фільмів. Учні початкової школи висловлювали побажання своїй Батьківщині, заповнюючи карту «Я бажаю Україні…». В шкільний бібліотеці оформлений інформаційно-тематичний куточок «Революція свідомості».
Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.
До уваги батьків та учнів НВК.
З 09 листопада по 15 листопада 2021 року (включно) буде продовжена дистанційна форма навчання для учнів 2-9 класів.

Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п'янить!
День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
У День української писемності та мови за традицією вихованці Рідкодубівського НВК відзначають найкращих популяризаторів
українського слова, відвідують шкільну бібліотеку, виставки, проводять виховні години.
09 листопада для учнів класні керівники провели виховні години онлайн "Пізнаймо в серці рідне слово". З піднесеним настроєм, гордістю вони промовляли: «Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу».Дітям був запропонований перегляд відеоролику за посиланням,щоб познайомити з історією ставлення української мови. https://www.youtube.com/watch?v=wAHvDoildzE
Школярі відчули і ще раз усвідомили, яка красива і легка наша мова.
Учні та вчителі долучилися до написання ХХІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
День вигнання нацистів з України
Щорічно 28 жовтня 2021 року українці відзначають 77-у річницю вигнання
нацистських окупантів з України.
Свято встановлене відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності
Українського народу у Другій світовій війні…».

У цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України від дій фашистських окупантів.
Пропонуємо інформаційний матеріал Українського інституту національної пам’яті. З цими матеріалами також можна ознайомитися за посиланням https://www.google.com/url?sa=D&q=https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/informaciyni-materialy-do-richnyci-vygnannya-nacystskyh-okupantiv-z-ukrayiny&ust=1635500760000000&usg=AOvVaw1fNWo0hFoik7BwqmYqnIoe&hl=ru&source=gmail , також онлайн-вікторину «До 77-ї річниці вигнання нацистів з України»: https://learningapps.org/watch?v=pajoue6ca21
Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні.

Місячник шкільних бібліотек
З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності"
Головна мета Всеукраїнського місячника – сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини.
Нині краєзнавство – найпатріотичніша наука, переживає духовне піднесення, здійснюється пошук нових форм, розширюється коло завдань, уточнюється їх зміст. Краєзнавчі знання необхідні не тільки суспільству в цілому або групам людей, а й кожній людині, яка має знати, хто вона і звідки походить.
Адже людина, яка пам’ятає про своє коріння, є більш свідомою, достойною, сильною й інтелігентною.
В рамках місячника в бібліотеці Рідкодубівського НВК проводяться заходи краєзнавчої тематикиꓽ
-
Бібліотечна виставка "Мій рідний край – моя Донеччина". На виставці були представлені книги Олекси Тихого "Думки про рідний Донецький край", Олександра Журавльова "У джерел рідного краю".
-
Поетичні хвилинки. Бібліотекар Бурлачко Г.С. та вчитель української мови Соляник О.І. познайомили учнів 5-9 класів з творами поета Угнівенка О.І. та гордістю Лиманщини - поезією Євгена Нефьодова ꓹ зокрема його збіркою "Вічне коло"ꓹ віршами поетеси- землячки Зінаїди Біляй.
-
Майстер- клас з виготовлення ляльки – мотанки. Музей українознавства в НВК поповнюється експонатами - ляльками – мотанками. Вихователь дошкільного відділення Марченко Н.Л. та бібліотекар Бурлачко Г.С. провели майстер- клас з виготовлення ляльок - мотанок для вихованців дошкільного відділення НВК та учнів 2-4 класів. Діти познайомилися з цікавими фактами та традиціями виготовлення мотанки, власноруч виготовили обереги.
-
Виховна година " Мандруємо Донеччиною". Вчитель географії Кроча К.О. познайомила учнів 5-9 класів з визначними місцями Донеччини. Також було представлена учням презентація "Флора і фауна Донецького краю". Порушувались важливі екологічні проблеми рідного краю та питання збереження природи та тваринного світу Донеччини.
19 жовтня – Всеукраїнський день відповідальності людини.
Всеукраїнський День відповідальності людини – державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначатиметься щороку 19 жовтня у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини».
Метою відзначення є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця. Ініціатива встановлення Всеукраїнського дня відповідальності людини належить Фонду родини Богдана Гаврилишина.
Яка історія виникнення Дня відповідальності людини?
Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки, ще на початку 2010-х дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства також й індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 році професор створив змістовний та лаконічний документ – «Декларація відповідальності людини», у 15 пунктах якої відобразив різні рівні відповідальності, від особистої до відповідальності на рівні країни та світу. Вони можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства.
Пропонуємо переглянути відеоролик «День відповідальності – 2021» за посиланням https://youtu.be/mZaQgoheXTQ .
Оголошення!
До уваги учнів та батьків.
Департаментом освіти і науки облдержадміністрації з метою дослідження освітніх орієнтацій учнівської молоді та їх батьків планується проведення анкетування щодо створення обласного ліцею.
Просимо учнів та батьків взяти участь в анкетуванні до 20.10.2021 року.
Анкета для батьків:
https://forms.gle/xH7B1hwAbE1GDkwp8
Анкета для учнів:





«Біль, гордість і надія України»
Як відомо, починаючи з 14 жовтня 2014 року, в Україні щорічно відзначається День захисника України. Це свято було засновано указом президента №806/2014 від 14 жовтня 2014 року. Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України" №1643-IX, згідно з яким назва свята "День захисника України", що щорічно відзначається 14 жовтня, змінюється на "День захисників і захисниць України". Але цього дня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисників і захисниць України. Цього дня слід вшановувати українських героїв та героїнь: тих, хто захищав нас, Україну та її територіальну цілісніть під час кривавих боїв. 14 жовтня треба відмічати мужність та героїзм цих людей, а також дякувати за чисте небо над головою. Слід пам'ятати про те, що саме вони сприяють зміцненню патріотичного духу в молоді, популяризують пошану серед нових поколінь до військових традицій. Пам'ятаймо наших захисників та захісниць!
В Рідкодубівському НВК з метою вшанування героїв України було проведено ряд заходів.
Вчитель історії Дмитрієв С.О провів єдиний урок для учнів 1-9 класів «Слава героям України!», метою якого стало формування в учнів розуміння понять: «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни.
Бібліотекар Бурлачко Г.С представила книжкову виставку: «Біль, гордість і надія України» . Також пройшов урок мужності за збіркою оповідань «Героям слава!»: розповіді для дітей про героїв фронту і тилу. Зі словами вдячності учні Рідкодубівського НВК звернулися до учасниці АТО,яка проживає в нашому селі, Якуніної Ганни Дмитрівни.
Вчитель фізкультури Страшко Є.О провів веселі старти «Ми нащадки козаків» серед учнів 5-9 класів.

З Днем Вчителя!
Хай радість приносить кожний дзвінок,
Що кличе у затишний клас на урок.
Хай в серці гордість за учнів бринить,
Предмет Ваш з цікавістю кожен хай вчить!
Натхнення безмежного Вам у цій справі,
Хай будні робочі будуть яскраві.
Здоров’я міцного та мрій розмаїття,
Діяльність хай Ваша триває століття!
Вшанування пам’яті видатного українця Богдана Гаврилишина.
“Проживши три чверті свого життя поза межами України, я завжди і всюди представлявся: “Богдан Гаврилишин, українець”.

Відтепер щороку в середині жовтня ми вшановуватимемо пам’ять Богдана Гаврилишина – пластуна з майже 80-літнім “стажем”, якого називали найвпливовішим українцем світу. 19 жовтня 1926 року друг Богдан народився, а минулоріч 24 жовтня відійшов на Вічну Ватру.
Попри те, що Богдан Гаврилишин змінив долі кількох держав, створив один із найвпливовіших світових майданчиків для спілкування осіб найвищого рівня та був видатним ученим із менеджменту, його постать не дуже відома пересічним українцям.
В Рідкодубівському НВК вшанували пам’ять Богдану Гаврилишину - видатному українському, канадському, швейцарському економісту, громадському діячеві, меценату, колишньому члену Римського клубу, іноземному член НАН України, президенту Фонду Богдана Гаврилишина.
Бібліотекар Бурлачко Г.С підготувала інформаційну годину «Лідер світового менеджменту у піднесенні міжнародного авторитету України» та виховну годину «Відповідальність - крок до успіху» для учнів 5-9 класів. Учні мали змогу переглянути фільм «МІСІЯ-СВОБОДА».
Перегляд за посиланням http://bhfoundation.com.ua/hawrylyshyn/film.html








У Рідкодубівському НВК пройшов Олімпійський тиждень, приурочений Дню фізичної культури і спорту, який цього року відзначають у вересні. Олімпійський тиждень і Всеукраїнський Олімпійський урок – це комплекс заходів, спрямованих на популяризацію спорту, здорового способу життя, розвиток Олімпійського руху в Україні. Олімпійський тиждень – спортивно-видовищний захід, спрямований на популяризацію спорту, здорового способу життя та олімпійського руху.
Протягом тижня 27.09 по 30.09 вересня були проведені змагання з піонерболу для учнів 5-6 класів та «Веселі старти» для учнів 8-7 класів. Діти ознайомились з історією та традиціями Олімпійських ігор сучасності, олімпійськими видами спорту, залучені до цікавих та активних спортивних заходів.
Зокрема були проведені наступні заходи: перегляд мультфільму «Олімпійські ігри у лісовій школі» для учнів 2-4 класів; олімпійська вікторина для учнів 5-9 класів.
До 80-х роковин трагедії Бабиного Яру
Бабин Яр – одна із найглибших ран, яких завдав Голокост світу та Україні. Тут, у Бабиному Яру в Києві, знаходиться некрополь для більше ніж 100 000 людей, серед яких були євреї, роми, радянські військовополонені, українські націоналісти, представники інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали ворогами або ж "просто зайвими".
Пам’ять жертв Бабиного Яру в Києві, жертв Голокосту, які загинули в інших містах та селах України, вимагає, щоб сьогодні ми не давали навіть найменшого шансу проявам расизму, дискримінації, нетерпимості на етнічному чи релігійному ґрунті.
Відповідно до плану заходів (затв. розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 1010-р) 29 вересня 2021 року в Рідкодубівському НВК для педагогічних працівників та учнів НВК ₍2-9 класи₎ пройшов Загальнонаціональний урок пам’яті під гаслом «80 років пам’яті: забуттю не підлягає».
Вчитель історії Дмитрієв С.О.підготував розповідь на тему "Трагедія Бабиного Яру. Уроки історії ". Присутніми було переглянуто короткометражний документальний фільм "Бабин Яр. Трагедія людства". Також вчитель початкових класів Бурлачко Г.С. підготувала презентацію для перегляду "Трагічні події Бабиного Яру" . В кінці Загальнонаціонального уроку вшановано пам'ять жертв Бабиного Яру та жертв Голокосту Хвилиною мовчання.
Корисні посилання: Віртуальна виставка «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» (http://memory.kby.kiev.ua/main.html#ua:P,pan,1,0,0:node1,-52 ).
Документальний фільм «Бабин Яр у пошуках пам’яті» (https://www.youtube.com/watch?v=VabebJW6xVI ).
Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.
З нагоди Дня миру у Рідкодубівському НВК пройшли тематичні заходи. Класними керівникамибули проведені години спілкування «Мир на землі – радість у родині», Бурлачко Г.С у бібліотеці організувала книжкову виставку «Ми хочемо жити в мирі».
Школярі висловлювали побажання миру та злагоди і закликали всіх людей: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!».
Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

Шановні педагоги, дорогі учні ! Щиро вітаємо з Днем знань — справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності. Цей день завжди особливо урочистий і зворушливий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Бажаємо усім школярам, на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті, а сприятимуть цьому — високі стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожної дитини. Найщиріші слова подяки — вчителям, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя.

29 серпня в Україні відзначають День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни Цей день відзначається в країні щорічно відповідно до Указу Президента України задля гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.
В Рідкодубівському НВК вшанували пам’ять загиблим воїнам. Для відзначення дня пам’яті та героїзму загиблих захисників бібліотекар Бурлачко Г.С підготувала виставку-реквієм дитячих малюнків приурочену воєнним подіям на сході України.

Структура 2021-2022 навчального року
2021 – 2022 навчальний рік розпочинається 1 вересня 2021 року.

День Незалежності України
День Незалежності України — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою відновлення незалежної держави Україна.
24 серпня 1991 р. позачергова сесія Верховної Ради УРСР прийняла «Акт проголошення незалежності України» .
Ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави, золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові, демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.
Відео для перегляду за посиланнями: https://www.youtube.com/watch?v=j_Hiqd56HT4

Україна – рідний дім
До свята «Дня Державного Прапора України» в Рідкодубівському дошкільному відділенні НВК 20 серпня був проведений фото-флешмоб під гаслом «Наш Прапор-це воля, слава і сила». На якому вихованці розповідали вірші про прапор, як один із символів держави : Пасічник А. « Прапор України!», Н.Поклад «Наш прапор».

Любіть Україну,без неї ніщо ми
На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України 23 серпня в Україні відзначається державне свято – День Державного Прапора України.
Державний Прапор - один з офіційних державних символів суверенітету держави. Український Державний Прапор - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору.
В Рідкодубівському дошкільному відділенні НВК 18 серпня було проведено тематичне заняття «Державні символи України», на якому вихователь Рослик Т.А. познайомила вихованців з державною символікою, використовуючи елементи гри, пояснила їх значення. Діти намалювали малюнки, присвячені цьому святу.

Пишаюся тобою-Україно!!! Державний Прапор України став символом нашої країни, втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.
Вшановуючи це свято бібліотекар Рідкодубівського НВК Бурлачко Г.С облаштувала тематичну поличку «Краса і велич символів державних».

Щорічно 28 червня відзначають державне свято з нагоди ухвалення головного закону України — День Конституції.
Конституційний процес у нашій країні розпочався ще декілька століть тому. Так, відому Конституцію українського гетьмана Пилипа Орлика опубліковано ще на початку XVIII століття — у 1710 році. На думку істориків, вона стала однією з перших європейських конституцій нового часу. Однак чинності так і не набула.
Історія ж сучасної української Конституції розпочалася в ніч на 28 червня 1996 року. Тоді, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада України ухвалила та ввела в дію основний закон держави — Конституцію
України. Цій важливій події передували роки важкої праці, консультацій та дискусій.
Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло становленню України як самостійної та незалежної держави й повноправного суб’єкта міжнародних правових відносин.
Традиційно День Конституції є вихідним днем в Україні, а оскільки цього року він припадає на неділю, то найближчий понеділок, 29 червня, буде неробочим.
Вітаємо українців зі святом, бажаємо відчуття захищеності та справедливості!
Інформаційно – просвітницькі матеріали
-
«Історичне коріння Конституції України», https://cutt.ly/Kb7dc8k ;
-
«Твої права в закладі освіти», https://cutt.ly/Zb7vc3j ,
-
онлайн-вікторина «Хто хоче стати мільйонером?», https://learningapps.org/watch?v=pmzmwkugk20;
-
«Інтелектуальні перегони» (https://learningapps.org/view20229506).
-
Матеріали сторінки Coogle-сайту «Освітянам – до 25-річчя прийняття Конституції України», https://cutt.ly/1b7pG18.
-
Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/informaciyni-materialy-do-dnya-konstytuciyi-ukrayiny

