top of page

Тарас Шевченко – великий син України       

 З метою вшанування пам'яті Т.Г. Шевченка, популяризації його творчості, залучення школярів до вивчення рідної мови, виховання громадської позиції протягом тижня проведено виховні заходи.

Діти мандрували сторінками творчості великого поета, закріпили знання про те, що Т. Шевченко не тільки поет, а й художник. Діти читали вірші Т. Шевченка зі збірки його перших творів «Кобзар», переглянули презентацію його картин.

В Рідкодубівському НВК було проведено традиційний конкурс читців віршів «Кращий читець». Учні 5-9 класів взяли участь у  

тттттттттт.jpg

виставці стіннівок «Ми тебе не забудемо,Тарасе! ». Учні 1-4 класів  підготували малюнки до творів Т.Г.Шевченка на конкурс «Шевченкове слово в малюнках дітей» та декламували вірші.  Пам'ять поета вшанували хвилиною мовчання.

images.jpg
f4ee61a887ea3e2fb181055cf67d20f2b2f89040_edited.png
nnnnnnnnnnnnnn.jpg
         Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.
Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану 
Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані  
загинуло найбільше людей – 84 герої, після 21 лютого – ще 18.Окрім українців, жертвами стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 104-м Героя Небесної Сотні посмертно присвоїли звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.Герої Небесної Сотні: https://www.youtube.com/watch?v

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №53/2022

Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства

З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість постановляю:

1. Оголосити 16 лютого 2022 року Днем єднання.

У цей день:

підняти Державний Прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах;

виконати о 10.00 Державний Гімн України;

провести закордонним дипломатичним установам України в державах перебування відповідні іміджеві заходи, спрямовані на єднання та підтримку України.

2. Кабінету Міністрів України в одноденний строк затвердити план заходів, передбачивши, зокрема:

забезпечення з 1 березня 2022 року підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України на 30 відсотків та доведення до 20 відсотків від початку 2022 року підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України;

створення на основі діючих інформаційних ресурсів єдиної інформаційної платформи UАразом для забезпечення щоденного інформування населення про реальний стан безпекової ситуації, заходи, що вживаються для зміцнення обороноздатності держави, а також організацію належної інформаційно-роз'яснювальної роботи про діяльність державних органів з питань забезпечення безпеки громадян;

прискорення створення і функціонування системи територіальної оборони, належного ресурсного забезпечення заходів із підготовки громадян до національного спротиву.

3. Державним органам забезпечити належне їх функціонування, перебування посадових осіб на роботі та виконання ними обов'язків відповідно до складеної присяги, а у разі виявлення порушень застосування в установленому порядку відповідних санкцій.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

14 лютого 2022 року

maxresdefault.jpg

Акція в дошкільному відділенні  Рідкодубівського НВК

"Долоньки єдності "

16.02.2022 року

З метою консолідації суспільства та єднання  українського народу,  громадянського та національно- патріотичного виховання  підростаючого покоління  в дошкільному відділенні НВК пройшла акція  "Долоньки єдності".

изображение_viber_2022-02-17_12-29-23-097.jpg
изображение_viber_2022-02-17_10-41-05-921.jpg
изображение_viber_2022-02-17_10-41-04-382.jpg

Злагоджені дії - запорука безпеки

титттть.jpg

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна. Про  

це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування об’єднаних сил ЗС України.

Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами.

Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових.

З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників.

У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

День Безпечного Інтернету

    8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

  День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.

   

тттттт.jpg

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

  “День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом: як у закладі освіти, бібліотеці, громадській організації, так й в органах влади, бізнесових організаціях. Щороку до Дня безпечного Інтернету в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. 

 Методичні рекомендації до використання в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти навчально-методичного посібника та робочого зошита „Інтернет, який ми хочемоˮ (the Web We Want).

Джерело: https://betterinternetcentre.org/wp-content/uploads/2019/11/WWW_%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%97-BetterInternetCentre.pdf

img0.jpg

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ

  Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення, головним чином в якості середовищ існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування – Рамсар, Іран) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. Україна поновила своє членство в конвенції у 1996 році та входить в число 170 країн — договірних сторін Конвенції.

Кожна країна — договірна сторона конвенції має заявити до Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення принаймні одне своє угіддя і взяти його під охорону.

тттттттттттттттттттттттттт.jpg

У 2022 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя – на користь людям і природі!».

На території України знаходяться 50 водно-болотних угідь міжнародного значення. Крім того, Україна очікує на включення до Рамсарського списку ще низки водно-болотних угідь.

В Донецькій області знаходяться 2 водно-болотних угіддя міжнародного значення: «Затока Білосарайська та коса Білосарайська» та «Затока Крива та коса Крива», які розташовані на узбережжі Азовського моря в межах національного природного парку «Меотида»

Водно-болотні угіддя, які все ще існують, часто знаходять в настільки деградованому стані, що популяції риб і рослин та просто ділянки дикої природи водно-болотних угідь стрімко зменшуються. Тому люди, які безпосередньо залежать від використання цих природних ресурсів, страждають найбільше.

 Інформаційні матеріали в українському перекладі, з якими можна ознайомитися за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/15UQO8fD2MhxtrLcdP2AudF7cHAS29uJt

ммммммммммммммммммм.jpg
ььььььььььььььь.jpg

29 СІЧНЯ  День пам'яті героїв Крут - в цей день українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху - бій під Крутами. Відзначається щорічно 29 січня.

27 січня 2022року у Рідкодцубіівсчькомцу НВК пройшла урочиста загальношкільна лінійка присвячена до Дня пам’яті Героїв Крут «Пам’ятай їх подвиги».

Під час лінійки учні школи почули історію трагічної загибелі студентів під Крутами.

Для учнів 5-9 класів класними керівниками було проведено виховну годину «На грані двох тисячоліть Чорніє Хрест у білім полі…».

  В шкільній бібліотеці пройшла книжкова тематична виставка літератури, документів, спогадів про трагічну сторінку з історії України. Це одна з героїчних сторінок вітчизняної історії, під час яких загинули 300 київських студентів і гімназистів.

Бібліотекар Бурлачко Г.С наголосила учням про те, що є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть молодих захисників Української Держави, яка заявила світові, що вона хоче бути господарем у своїй хаті. Так здекларував IV універсал Центральної Ради, проголошений 22 січня 1918 року. У ньому зазначалося: «…віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною Державою Українського Народу». А вже через 7 днів, 29 січня 1918 року, чужинецька орда хлинула на Україну.

Школярі вшанували пам’ять загиблих студентів хвилиною мовчання

nnnn.jpg
bbnn.jpg

«Це не повинно повторитися!»

Сьогодні вся планета сумує за загиблими та шанує живих, згадуючи про жертви Голокосту. Цей день проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Це нагадування про всесвітню трагедію, про масове вбивство євреїв у всіх європейських державах.

У Рідкодубівському НВК відбулися заходи, приурочені до цього дня. У шкільній бібліотеці організована виставка «Пам’яті жертв Голокосту». Учні 1-9 класів мали можливість ознайомитися з історичними матеріалами, переглянути фотоматеріали. Класними керівниками та вчителем історії Дмитрієвим С.О. були підготовлені і проведені інформаційні години спілкування «Гірка пам'ять Голокосту». Учням було запропоновано переглянути відеоролик.

 https://www.youtube.com/watch?v=bnRyRpLoGnw&t=55s

 

ттббббббббб.jpg

22 січня – День соборності України

   Сьогодні в Україні відзначають День соборності. У цей день у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

    Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе. Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі та основоположна подія для українського державотворення. 24 серпня

1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.

У Рідкодубівському НВК пройшов тематичний тиждень присвячений Дню соборності України. Протягом тижня класні керівники проводили години спілкування  з учнями 1 – 9 класів.: «Україна – єдина Соборна держава», «Славетні імена України», «Співаєм славу тій події і тепер.

Зокрема, учні 5-9 класів переглянули фільми  «Акт Злуки: відтворення історичної правди», «22 січня – День Соборності України». Для учнів 1-4 класів була проведена вікторина «Україна – єдина країна».

images_edited.png
2066701231_w700_h500_plakat-novorichnij-z.png

Дорогі учні, батьки, шановні колеги! Сердечно вітаю Вас з нагоди світлих і радісних свят –                            Різдва Христового і Нового 2022 року!

Від усього серця вітаю усіх з Новим роком та Різдвом Христовим!
Це найочікуваніші, улюблені з дитинства особливі дні, наповнені світлом, веселощами, сімейним теплом, надіями й очікуванням дива й казки….
Саме напередодні Нового року прийнято загадувати бажання та вірити, що вони обов’язково здійсняться.
Нехай 2022 рік буде для нас всіх періодом добра та миру, розуміння й поваги до оточуючих, чистих помислів та благородних справ, багатим на нові здобутки та приємні події!
Щиро бажаю, аби любов, щастя, благополуччя та радість панували у кожній домівці та всій Україні!

                                                 
                                                                         З повагою Панова О.І.

иииии_edited.png
тттт.jpg

                                                На варті Вітчизни

6 грудня в Україні — це День Збройних сил України, тобто свято, яке об’єднує всіх військовослужбовців, які є в лавах ЗСУ. Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів.

Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято - День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України від 19-го жовтня № 3528-XII.

   З метою патріотичного виховання підростаючого покоління та розширення знань учнів про героїв нашої Батьківщини, які захищали і захищають її від ворогів за незалежність нашої рідної Батьківщини у стінах Рідкодубівського НВК  відбулися ряд цікавих та пізнавальних заходів.Вчитель історії Дмитрієв С.О провів загальношкільну лінійку"На варті Вітчизни".
   Була проведена  військово-спортивна гра між учнями  «Ми - майбутні захисники України», в якій команди змагалися у спритності, витривалості та кмітливості: велика естафета, з човникового бігу, волейболу. Поруч із цим учасники мали змогу взяти участь у конкурсах "Кращий кашеварій", "Потужні легені", "Влучний стрілець".

завантаження.jpg

УВАГА!

АКЦІЯ "ЩЕДРИЙ ВІВТОРОК"

30 ЛИСТОПАДА 2021 РОКУ ПРОВОДИТЬСЯ

АКЦІЯ "ЩЕДРИЙ ВІВТОРОК"

   Лиманська міжрайонна організація Товариства Червоного Хреста України надає допомогу найбільш  незахищеним верствам населення, в тому числі внаслідок НС та збройних конфліктів.

   З нагоди акції організація звертається до всіх небайдужих до чужого горя і просить активно залучитися до акції.

  Благодійний внесок можна зробити, придбавши благодійні квитки в організації  або шляхом перерахування коштів на рахунок №6835 1005 0000 0260 0445 0499 404 в АТ "УкрСиббанк", МФО 351005 ОКПО 02940150 із зазначенням платежу "Благодійний внесок для Лиманської МРО ТЧХУ".

           РАЗОМ МИ МОЖЕМО ЗМІНИТИ СВІТ НА КРАЩЕ!!!

изображение_viber_2021-11-28_21-47-57-298.jpg

          “Пам’ять голоду, пам'ять серця.                 Схилимо голову в скорботі”

 

27 листопада 2021 року в Рідкодубівському НВК вшанували пам'ять жертв голодомору запаливши свічку пам’яті.

изображение_viber_2021-11-24_21-09-06-320.jpg

      "Прости нас, пам’яте, прости!"

  Щорічний День пам’яті жертв Голодомору 1932‒1933 років відзначатиметься у суботу, 27 листопада.

Голодомор -  акт геноциду українського народу здійснений радянським та партійним керівництвом через організацію штучного масового голоду, жертвами якого стали мільйони українців на території Української СРР та Кубані. Як зазначає Український інститут національної пам’яті, очільники ВКП(б) та уряду СРСР запровадили «насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних, тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення».

  З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в Рідкодубівському НВК було проведено інформаційно-просвітницькі заходи.  

У шкільній бібліотеці організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…», яку відвідали учні та вчителі. В класах пройшла година пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця».Вчитель історії провів лінійку-реквієм «Запалюємо пам’яті свічу». Цей захід запам’ятався усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові вчителя.

ьььььььььььььььь_edited.png

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). 

Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина,  

національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…»

  У цей день в Рідкодубівському НВК були проведені такі заходи: години спілкування «Україна – це територія Гідності і Свободи», випуск стіннівок, перегляд документальних фільмів. Учні початкової школи висловлювали побажання своїй Батьківщині, заповнюючи карту «Я бажаю Україні…».  В шкільний бібліотеці оформлений інформаційно-тематичний куточок «Революція свідомості».

        Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.  

До уваги батьків та учнів НВК.

З 09 листопада по 15 листопада 2021 року (включно) буде продовжена дистанційна форма навчання для учнів 2-9 класів.

иииииииииииииииииии.jpg

Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п'янить!

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
У День української писемності та мови за традицією вихованці Рідкодубівського НВК відзначають найкращих популяризаторів  

українського слова, відвідують шкільну бібліотеку, виставки, проводять виховні години.
09 листопада для учнів  класні керівники провели виховні години онлайн "Пізнаймо в серці рідне слово". З піднесеним настроєм, гордістю вони промовляли: «Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу».Дітям був запропонований перегляд відеоролику за посиланням,щоб познайомити з історією ставлення української мови.             
https://www.youtube.com/watch?v=wAHvDoildzE

Школярі відчули і ще раз усвідомили, яка красива і легка наша мова.

Учні та вчителі долучилися до написання ХХІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

     День вигнання нацистів з України

Щорічно 28 жовтня 2021 року українці відзначають 77-у річницю вигнання

нацистських окупантів з України.

Свято встановлене відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності

Українського народу у Другій світовій війні…».

 

unnamed_1_1_edited.png

У цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України від дій фашистських окупантів.

Пропонуємо інформаційний матеріал Українського інституту національної пам’яті. З цими матеріалами також можна ознайомитися за посиланням https://www.google.com/url?sa=D&q=https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/informaciyni-materialy-do-richnyci-vygnannya-nacystskyh-okupantiv-z-ukrayiny&ust=1635500760000000&usg=AOvVaw1fNWo0hFoik7BwqmYqnIoe&hl=ru&source=gmail , також онлайн-вікторину «До 77-ї річниці вигнання нацистів з України»:  https://learningapps.org/watch?v=pajoue6ca21

Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні.

біблі_edited.png

Місячник шкільних бібліотек
    З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек  щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек  під гаслом "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності"

    Головна мета Всеукраїнського місячника – сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини.

    Нині краєзнавство – найпатріотичніша наука, переживає духовне піднесення, здійснюється пошук нових форм, розширюється коло завдань, уточнюється їх зміст. Краєзнавчі знання необхідні не тільки суспільству в цілому або групам людей, а й кожній людині, яка має знати, хто вона і звідки походить.

     Адже людина, яка пам’ятає про своє коріння, є більш свідомою, достойною, сильною й інтелігентною.

   В рамках місячника в бібліотеці Рідкодубівського НВК проводяться заходи краєзнавчої тематикиꓽ

  1. Бібліотечна виставка  "Мій рідний край – моя Донеччина". На виставці були представлені книги Олекси Тихого "Думки про рідний Донецький край", Олександра Журавльова  "У джерел рідного краю".

  2. Поетичні хвилинки. Бібліотекар Бурлачко Г.С. та вчитель української мови Соляник О.І. познайомили учнів  5-9 класів з творами  поета Угнівенка О.І. та гордістю Лиманщини - поезією Євгена Нефьодова ꓹ зокрема його збіркою "Вічне коло"ꓹ  віршами поетеси- землячки Зінаїди Біляй.

  3. Майстер- клас з виготовлення ляльки – мотанки. Музей  українознавства в НВК поповнюється експонатами - ляльками – мотанками. Вихователь дошкільного відділення Марченко Н.Л.  та бібліотекар Бурлачко Г.С. провели майстер- клас з виготовлення ляльок - мотанок для вихованців дошкільного відділення НВК та учнів 2-4 класів. Діти познайомилися з цікавими фактами та традиціями виготовлення  мотанки,  власноруч виготовили обереги.   

  4. Виховна година " Мандруємо Донеччиною".  Вчитель географії Кроча К.О.  познайомила учнів 5-9 класів з визначними місцями Донеччини. Також було представлена  учням презентація "Флора і фауна Донецького краю". Порушувались важливі екологічні проблеми рідного краю та питання збереження природи та тваринного світу Донеччини.

                19 жовтня – Всеукраїнський день відповідальності людини.

   Всеукраїнський День відповідальності людини – державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначатиметься щороку 19 жовтня у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини»

   Метою відзначення є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця.  Ініціатива встановлення Всеукраїнського дня відповідальності людини належить Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Яка історія виникнення Дня відповідальності людини? 

   Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки, ще на початку 2010-х дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства також й індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 році професор створив змістовний та лаконічний документ – «Декларація відповідальності людини», у 15 пунктах якої відобразив різні рівні відповідальності, від особистої до відповідальності на рівні країни та світу. Вони можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства.

    Пропонуємо  переглянути  відеоролик «День відповідальності – 2021» за посиланням  https://youtu.be/mZaQgoheXTQ  .

                                                     Оголошення!

                       До уваги  учнів та батьків.

Департаментом освіти і науки облдержадміністрації з метою дослідження освітніх орієнтацій учнівської молоді та їх батьків планується проведення анкетування щодо створення обласного ліцею.

Просимо учнів та батьків взяти участь в анкетуванні до 20.10.2021 року.

           Анкета для батьків:

https://forms.gle/xH7B1hwAbE1GDkwp8

             Анкета для учнів:

 https://forms.gle/ce67nFArbZ4ERCut6

unnamed_edited.png
2.jpg
1.jpg
3.jpg
ттт.png

«Біль, гордість і надія України»

Як відомо, починаючи з 14 жовтня 2014 року, в Україні щорічно відзначається День захисника України. Це свято було засновано указом президента №806/2014 від 14 жовтня 2014 року. Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України" №1643-IX, згідно з яким назва свята "День захисника України", що щорічно відзначається 14 жовтня, змінюється на "День захисників і захисниць України". Але цього дня  українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисників і захисниць України.  Цього дня слід вшановувати українських героїв та героїнь: тих, хто захищав нас, Україну та її територіальну цілісніть під час кривавих боїв. 14 жовтня треба відмічати мужність та героїзм цих людей, а також дякувати за чисте небо над головою. Слід пам'ятати про те, що саме вони сприяють зміцненню патріотичного духу в молоді, популяризують пошану серед нових поколінь до військових традицій. Пам'ятаймо наших захисників та захісниць!  

В Рідкодубівському НВК з метою вшанування героїв України було проведено ряд заходів. 

Вчитель історії Дмитрієв С.О провів єдиний урок для учнів 1-9 класів  «Слава героям України!», метою якого стало формування в учнів розуміння понять: «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни.

Бібліотекар Бурлачко Г.С  представила книжкову виставку: «Біль, гордість і надія України» . Також пройшов  урок мужності за збіркою оповідань «Героям слава!»: розповіді для дітей про героїв фронту і тилу. Зі словами вдячності учні Рідкодубівського НВК звернулися до учасниці АТО,яка проживає в нашому селі, Якуніної Ганни Дмитрівни.

Вчитель фізкультури Страшко Є.О провів веселі старти «Ми нащадки козаків»  серед учнів 5-9 класів.

unnamed.jpg

З Днем Вчителя!

Хай радість приносить кожний дзвінок,
Що кличе у затишний клас на урок.
Хай в серці гордість за учнів бринить,
Предмет Ваш з цікавістю кожен хай вчить!

Натхнення безмежного Вам у цій справі,
Хай будні робочі будуть яскраві.
Здоров’я міцного та мрій розмаїття,
Діяльність хай Ваша триває століття!

 

Вшанування пам’яті  видатного українця Богдана Гаврилишина.

“Проживши три чверті свого життя поза межами України, я завжди і всюди представлявся: “Богдан Гаврилишин, українець”.

ММ.png

            Відтепер щороку в середині жовтня ми вшановуватимемо пам’ять Богдана Гаврилишина – пластуна з майже 80-літнім “стажем”, якого називали найвпливовішим українцем світу. 19 жовтня 1926 року друг Богдан народився, а минулоріч 24 жовтня відійшов на Вічну Ватру.

Попри те, що Богдан Гаврилишин змінив долі кількох держав, створив один із найвпливовіших світових майданчиків для спілкування осіб найвищого рівня та був видатним ученим із менеджменту, його постать не дуже відома пересічним українцям.

  В Рідкодубівському НВК вшанували пам’ять Богдану Гаврилишину - видатному українському, канадському, швейцарському економісту, громадському діячеві, меценату, колишньому члену Римського клубу, іноземному  член НАН України, президенту Фонду Богдана Гаврилишина.

 Бібліотекар Бурлачко Г.С підготувала інформаційну годину «Лідер світового менеджменту у піднесенні міжнародного авторитету України»  та виховну годину «Відповідальність - крок до успіху» для учнів 5-9 класів. Учні мали змогу переглянути фільм  «МІСІЯ-СВОБОДА».

Перегляд за посиланням  http://bhfoundation.com.ua/hawrylyshyn/film.html

изображение_viber_2021-10-08_21-41-28-023.jpg
изображение_viber_2021-10-08_21-41-50-821.jpg
ae48553a6fc5418b39c12eed3ffd6ee7_w640.jpg
изображение_viber_2021-09-29_18-58-17-186.jpg
изображение_viber_2021-09-29_18-59-14-175.jpg
ИИИ.jpg
ЬЬЬЬ.jpg
загруженное.jpg

У Рідкодубівському НВК пройшов Олімпійський тиждень, приурочений Дню фізичної культури і спорту, який цього року відзначають у вересні. Олімпійський тиждень і Всеукраїнський Олімпійський урок – це комплекс заходів, спрямованих на популяризацію спорту, здорового способу життя, розвиток Олімпійського руху в Україні. Олімпійський тиждень – спортивно-видовищний захід, спрямований на  популяризацію спорту, здорового способу життя та олімпійського руху.

Протягом тижня 27.09 по 30.09 вересня були проведені змагання з піонерболу для учнів 5-6 класів та «Веселі старти» для учнів 8-7 класів. Діти ознайомились  з історією та традиціями Олімпійських ігор сучасності, олімпійськими видами спорту, залучені до цікавих та активних спортивних заходів.

Зокрема були проведені наступні заходи: перегляд мультфільму «Олімпійські ігри у лісовій школі» для учнів 2-4 класів; олімпійська вікторина для учнів 5-9 класів.

До 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

 

Бабин Яр – одна із найглибших ран, яких завдав Голокост  світу та Україні. Тут, у Бабиному Яру в Києві, знаходиться некрополь для більше ніж 100 000 людей, серед яких були євреї, роми, радянські військовополонені, українські націоналісти, представники інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали ворогами або ж "просто зайвими".

Пам’ять жертв Бабиного Яру в Києві, жертв Голокосту, які загинули в інших містах та селах України, вимагає, щоб сьогодні ми не давали навіть найменшого шансу проявам расизму, дискримінації, нетерпимості на етнічному чи релігійному ґрунті.

Відповідно до плану заходів (затв. розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 1010-р) 29 вересня  2021 року  в Рідкодубівському НВК для педагогічних працівників та учнів НВК ₍2-9 класи₎  пройшов   Загальнонаціональний урок пам’яті під гаслом «80 років пам’яті: забуттю не підлягає».

Вчитель історії Дмитрієв С.О.підготував розповідь на тему "Трагедія Бабиного Яру. Уроки історії ". Присутніми було переглянуто короткометражний документальний фільм "Бабин Яр. Трагедія людства".   Також вчитель початкових класів Бурлачко Г.С. підготувала презентацію для перегляду "Трагічні події Бабиного Яру" . В кінці Загальнонаціонального уроку вшановано  пам'ять жертв Бабиного Яру  та  жертв Голокосту  Хвилиною мовчання.

 

Корисні посилання:                                                                                                                                                                                  Віртуальна виставка «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» (http://memory.kby.kiev.ua/main.html#ua:P,pan,1,0,0:node1,-52 ).

 

Документальний фільм «Бабин Яр у пошуках пам’яті» (https://www.youtube.com/watch?v=VabebJW6xVI ).

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.
З нагоди Дня миру у Рідкодубівському НВК  пройшли тематичні заходи. Класними керівникамибули проведені  години спілкування «Мир на землі – радість у родині», Бурлачко Г.С у бібліотеці організувала  книжкову виставку «Ми хочемо жити в мирі».
Школярі висловлювали  побажання  миру та злагоди і закликали всіх людей: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!».
Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

ттт.jpg

                    Шановні педагоги, дорогі учні !                                                                                                                                         Щиро вітаємо з Днем знань — справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності. Цей день завжди особливо урочистий і зворушливий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Бажаємо усім школярам, на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті, а сприятимуть цьому — високі стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожної дитини. Найщиріші слова подяки — вчителям, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя.

ииии.jpg

29 серпня в Україні відзначають День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни                                                                                             Цей день відзначається в країні щорічно відповідно до Указу Президента України задля гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

    В Рідкодубівському НВК вшанували пам’ять загиблим воїнам. Для відзначення дня пам’яті та героїзму загиблих захисників бібліотекар Бурлачко Г.С підготувала виставку-реквієм  дитячих малюнків  приурочену воєнним подіям на сході України.

unnamed.png

Структура 2021-2022 навчального року

 

2021 – 2022 навчальний рік розпочинається 1 вересня 2021 року. 

777777.jpg

                    День Незалежності України
День Незалежності України — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою відновлення незалежної держави Україна.

24 серпня 1991 р. позачергова сесія Верховної Ради УРСР прийняла «Акт проголошення незалежності України» .

Ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави, золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові, демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.

Відео для перегляду за посиланнями:                     https://www.youtube.com/watch?v=j_Hiqd56HT4 

https://www.youtube.com/watch?v=awlo9EUkZ7M 

https://ips.ligazakon.net/document/T142700?an=2 )

0-02-05-f7fba6adbe69d93748df3b3691ce818a625d0d3cba81fb84c44e24afa7aa857e_1dfa7e99.jpg

Україна – рідний дім

До свята «Дня Державного  Прапора України» в Рідкодубівському дошкільному відділенні НВК 20 серпня був проведений фото-флешмоб під гаслом «Наш Прапор-це воля, слава і сила». На якому вихованці  розповідали вірші про прапор, як один із символів держави : Пасічник А. « Прапор України!», Н.Поклад «Наш прапор».

0-02-05-6ab9e3922303f650f48540da77c0362da4baf9ae2481b4f65d9b8b3186bf499f_2ffb2a00.jpg

Любіть Україну,без неї ніщо ми

      На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України 23 серпня в Україні відзначається державне свято – День Державного Прапора України.

     Державний Прапор - один з офіційних державних символів суверенітету держави. Український Державний Прапор - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору.

     В Рідкодубівському дошкільному відділенні НВК 18 серпня було проведено тематичне заняття «Державні символи України», на якому вихователь Рослик Т.А. познайомила вихованців з державною символікою, використовуючи елементи гри, пояснила їх значення. Діти намалювали малюнки, присвячені цьому святу.

зображення_66666.jpg

           Пишаюся тобою-Україно!!!                                           Державний Прапор України став символом нашої країни, втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

Вшановуючи це свято бібліотекар Рідкодубівського НВК Бурлачко Г.С облаштувала тематичну поличку «Краса і велич символів державних».

к.jpg

Щорічно 28 червня відзначають державне свято з нагоди ухвалення головного закону України — День Конституції.

Конституційний процес у нашій країні розпочався ще декілька століть тому. Так, відому Конституцію українського гетьмана Пилипа Орлика опубліковано ще на початку XVIII століття — у 1710 році. На думку істориків, вона стала однією з перших європейських конституцій нового часу. Однак чинності так і не набула.

Історія ж сучасної української Конституції розпочалася в ніч на 28 червня 1996 року. Тоді, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада України ухвалила та ввела в дію основний закон держави — Конституцію  

України. Цій важливій події передували роки важкої праці, консультацій та дискусій.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло становленню України як самостійної та незалежної держави й повноправного суб’єкта міжнародних правових відносин.

Традиційно День Конституції є вихідним днем в Україні, а оскільки цього року він припадає на неділю, то найближчий понеділок, 29 червня, буде неробочим.

Вітаємо українців зі святом, бажаємо відчуття захищеності та справедливості!

Інформаційно – просвітницькі матеріали

  1. «Історичне коріння Конституції України», https://cutt.ly/Kb7dc8k ;

  2. «Твої права в закладі освіти», https://cutt.ly/Zb7vc3j ,

  3. онлайн-вікторина «Хто хоче стати мільйонером?», https://learningapps.org/watch?v=pmzmwkugk20;

  4. «Інтелектуальні перегони» (https://learningapps.org/view20229506).

  5. Матеріали сторінки Coogle-сайту «Освітянам – до 25-річчя прийняття Конституції України», https://cutt.ly/1b7pG18.

  6. Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/informaciyni-materialy-do-dnya-konstytuciyi-ukrayiny 

изображение_viber_2021-06-10_19-10-08.jp
изображение_viber_2021-06-10_16-42-52.jp
44.png

08 червня в Рідкодубівському НВК пройшло свято Останнього дзвоника, яке було радісним і водночас сумним. Радісним, бо закінчився навчальний рік, а сумним, бо шкільний дзвоник востаннє пролунав для наших найстарших учнів – дев’ятикласників,а випускники 4-ого класу подолали ще одну сходинку навчання .

На свято завітав депутат Лиманської міської ради Токарчик Олександр Іванович і привітав випускників, їхніх батьків, педагогічний колектив  зі святом.

     Останній дзвоник – свято незвичайне,

З ним зв’язані надії, сподівання,

Його чекають учні й вчителі,

Діти й батьки, дорослі і малі.

Для школярів – завершує він рік,

І завтра ждуть канікули усіх…

І ми канікулів веселих всім бажаєм

Бо всі вже зачекались їх – ми знаєм

Тож набирайтесь сил, відпочивайте.

Веселих канікул!  До зустрічі у вересні!  Бувайте!

22.jpg

7 років з днів звільнення Лимана від російської окупації

«Операція "Мілова флора".

Після першої фази війни «Святі гори» розпочалася друга фаза, яка мала не менш важливе стратегічне значення. Замисел даної операції був розроблений командуванням штабу АТО 9 червня. Її ціллю було  звуження кільця ізоляції навколо сил АТО та нарощування потужностей української армії. Звільнення Лиману вщент змінило оперативне положення навколо Слов’янська. Була звільнена достатньо велика частина території,яка дозволила перевести наші війська на лівий берег Сіверського Дінця і розмістити там військові частини. Місто Лиман було звільнено легко і це дозволило взяти під контроль достатньо велику територію

        Пропонуємо перегляд фільму за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=YwuRwPoRU8Q

33333333333333.jpg

15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища, який буде проводитись з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля. Обрання цієї дати обґрунтовано тим, що саме в цей день відкрилася Конференція ООН із проблем навколишнього середовища (Стокгольм, 1972) за результатами якої створено Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). У 2000 році в цей день розпочато програму ООН «Тисячоліття довкілля – приступити до дій». Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля. Всесвітній день довкілля вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щороку відзначається в більш ніж 100 країнах світу, починаючи з 1973 року.

 

Щорічне святкування дня довкілля допомагає привернути увагу суспільства до екологічних проблем і підкреслює гостру необхідність в зміні ставлення людини до природних ресурсів.

В Рідкодубівському НВК до Всесвітнього дня довкілля проведено такі заходи:

  1. Перегляд презентації https://vseosvita.ua/library/multimedijna-prezentacia-den-dovkilla-251052.html

  2. Конкурс малюнків «Наша планета Земля»

  3. Перегляд відео https://www.youtube.com/watch?v=0dE7VYIgztI

 

                                                                                           Зберемо природу!!!

4 червня - Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії

                                                           Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії  відзначається в                                                                   світі відповідно до постанови Генеральної   Асамблеї ООН від 19 серпня                                                                1982 року.

                                                            Сьогодні через ситуацію на Сході України цей день є  особливо  важли-                                                                   вим для дітей в Україні.

                                                           За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини за весь                                                                  період конфлікту зафіксовано 147 випадків смерті дітей, 383 дитини                                                                    дістали поранення. Події на територіях, які охоплені активними  війсь-                                                                  ковими діями, вплинули на права та інтереси понад мільйона дітей.

Існування збройного конфлікту ускладнює, а в деяких випадках унеможливлює реалізацію основоположних прав дитини. Як наслідок, діти зазнають насильства, втрачають родини та рідні домівки, стикаються з бідністю та найгіршими злочинами проти людства.

Реалізація прав дитини неможлива без спільної роботи урядових органів, інституцій омбудсмана та громадських організацій.

Тільки спільними зусиллями ми зможемо досягнути єдиної мети − прийняття, поваги та просування прав дитини!

1.jpg
изображение_viber_2021-06-02_16-08-21.jp
тт.jpg
изображение_viber_2021-06-02_16-08-22ььь
изображение_viber_2021-06-02_16-08-22.jp
День захисту дітей

Кожного року в перший день літа  1 червня відзначається  Міжнародний день захисту дітей. Це одне із найстаріших міжнародних свят.
В Рідкодубівському НВК пройшли ряд заходів, присвячених цьому святу. Вихователь дошкільного закладу Марченко Н.Л провела свято «Сонячні зайчики»,на якому представили малюнки на асфальті та веселі естафети. Для учнів НВК вчитель фізкультури Страшко Є.О провів «Веселі старти» та змагання з міні - футболу.
изображение_viber_2021-06-02_16-08-21юю.
изображение_viber_2021-06-02_16-08-26.jp
изображение_viber_2021-05-18_14-52-24.jp
изображение_viber_2021-05-18_14-53-30.jp
n.png

День Європи – щорічне святкування миру і єдності, спрямоване на поширення ідей європейської ідентичності.

З метою залучення до європейських цінностей в Рідкодубівському НВК  15.05 по 18.05  пройшов тиждень Європи. Протягом тижня проводились  заходи, присвячені  святкуванню Дня Європи в Україні.

Класні керівники початкових класів 1-4 провели віртуальні екскурсії «Магія далеких країн».

Вчитель географії провела урок - подорож «Країнами Європи» для учнів 7-8 класів. Учні набули знань про  історію створення  Євросоюзу, його символікою,прослухали гімн Європейського союзу. На уроці діти ознайомились з культурою, цікавими фактами, особливостями національної кухні.

Учні 5-6 класів разом з класними керівниками створили колаж «Чудеса світу».

Вчитель англійської мови Пилипенко Ольга Федосіївна провела гру-мандрівку «Подорожуємо Європою» для учнів 9 класу.

Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у  становленні  України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

т.jpg
изображение_viber_2021-05-18_14-52-21.jp

Безпечний рух на дорозі – запорука безпечного життя! Під таким гаслом розпочався Тиждень безпеки руху  з 17 по 23 травня в Рідкодубівському НВК До участі в ньому були залучені учні 1-9 класів.

Упродовж тижня з 10.05.2021 по 14.05.2021 класними керівниками 1-9 класів було проведено тематичні бесіди з елементами вікторини «Правила дорожнього руху знай і завжди їх пам’ятай», «Знай дорослий, знай дитя: безпека руху – це життя!» обговорювалися проблеми руху на дорозі, коли його учасниками стають підлітки на мопедах, скутерах тощо.

Класні керівники початкових класів 1-4 провели бесіди з учнями «Подорож до Країни дорожніх знаків».

Для учнів 5-9 класів проведено бесіду «Безпека перебування на вулицях: правила дорожнього руху, дорожньо-транспортні пригоди. Типові травмування пішоходів» та були відпрацьовані вміння та навички в ході практичного  заняття на тему: «Надання першої допомоги при ДТП» під керівництвом медичної сестри Костенко Н.К .

иии.jpg

Сьогодні, 18 травня, в Україні День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Як відомо, 1944 року в Криму за наказом Сталіна і за постановою Державного комітету оборони СРСР почалася депортація кримськотатарського народу з його історичної батьківщини.

В Рідкодубівському  НВК пройшли заходи цим  трагічним подіям. Учитель історії Дмитрієв С.О провів лінійку-реквієм «Не стерти пам’яті народу» ,повідомивши про депортацію кримських татар з рідних місць, яка тривала до початку червня 1944 року.

Переглянули фільми за посиланням

https://www.youtube.com/watch?v=wEKlCjU9DAg

https://www.youtube.com/watch?v=hkrNdJjZczc&t=18s

105457.jpeg

День пам'яті жертв політичних репресій

 

   Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму.

     Щороку в третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.

    Як відомо 2 червня 1937 було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», відповідно до якого 5 серпня 1937 вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, який поклав початок масових репресій.

   Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори.

    

Згідно з розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад 2 млн. 800 тис. людей. У 1936 році заарештували 15717 осіб, у 1937-му - 159537, в 1938-м 106096, в 1939-м 11744. Близько 16,5 тис. чоловік було розстріляно в 1937-му.

   В 2021 році День пам’яті жертв політичних репресій припадає на 16 травня.

    Пропонуємо переглянути  інформаційно-методичні матеріали:

      1) Презентацію «Червоні жорна» (підготовлена відділом національного виховання ІППО у 2020 р.): 

https://drive.google.com/file/d/1jt3THjgv_rYriPmSGJ-16S5q2R_jOAj9/view?usp=sharing

       2) Відеолекцію доцента кафедри суспільно-гуманітарної освіти ІППО Лаврут О.О. про проведення  «Грецької операції» НКВС під час засідання обласного круглого столу «Формуємо національну ідентичність» 12 травня 2021 року:

https://youtu.be/0i2jFu1y2Zk

иииииииииииииии.jpg

День матері - одне з найбільш зворушливих свят року, тому що кожна людина несе в душі образ своєї мами. В Україні воно офіційно відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня. Цього року свято випало на 10 травня. Тому будемо вітати матерів і бабусь, віддаючи належне за їх турботу, любов і терпіння.

IMG_20210507_123124.jpg
IMG_20210507_121240.jpg

Увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

1939-1945 років

В Рідкодубівському навчально-виховному комплексі протягом тижня було проведено ряд заходів ꓹ приурочених подіям Другої світової війни .В заходах взяли участь учні 1-9 класів (37 осіб)  та вчителі (12 осіб).

   Для учнів молодших класів були проведені «Уроки мужності та звитяги» ꓹ на яких висвітлили події Другої світової війни та той тернистий шлях, який пройшов наш народ до Перемоги.

  Для учнів середньої ланки було проведено урочисту лінійку під гаслом «Пам'ятаєш,земле,41-й рік». Учні декламували вірші,співали пісень  на  військову тематику ,презентували пошукову роботу «Герої нашого краю» .  Учнями було зібрано  інформацію про ветеранів війни ꓹ  уродженців  сіл Карпівка та Рідкодуб.  Метою пошукової роботи було виховання  в учнів почуття патріотизму та моральної культури; шанобливого  ставлення  до історичної пам’яті свого народу.

    Було проведено акцію «Маки пам'яті», на якій учні представили малюнки та поробки маків,як символ дня пам'яті та примирення. Бібліотекарі  підготували виставку-реквіємꓹ присвячену подіям Другої світової війни під. гаслом  «Минулого вогонь не згасне».

     У ці пам’ ятні  дні  учні та педагоги розповідали про важкі часи війни,  незабутній подвиг солдат, які ціною свого життя врятували світ від фашизму, про  нелегке життя в тилу. Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, учні та  педагоги вшанували  загальношкільною хвилиною мовчання.

8-9 травня

День  пам’яті та примирення, перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.

Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Найтяжчі – демографічні. Війна й окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення, значних деформацій у його національному, статевому, віковому та професійному складі. Демографічні зміни такого характеру відбулися внаслідок взаємодії багатьох чинників: мобілізації значної частини чоловічого населення та їх масової загибелі; депортацій 1939–1941 та 1943–1945 років; загибелі мирного населення на теренах воєнних дій; евакуації у тилові регіони СРСР на початку війни; масового знищення нацистами та їхніми союзниками значної кількості військовополонених і цивільного населення; депортацій працездатного населення на примусові роботи до Німеччини; жорстокого протистояння сил руху опору в німецькому тилу; високої смертності під час окупації від голоду та хвороб; значного зменшення народжуваності тощо.

Перегляд відео за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=lHfQyR1pm4I&t=3s

https://www.youtube.com/watch?v=FPBQQfLgHJM

https://www.youtube.com/watch?v=MqAj9MZZhZM

УВАГА!

Шановні батьки, учні!

Адміністрація

Рідкодубівського НВК

інформує вас про те, що

 

з 05 травня 2021 року

в навчальному закладі  відновлюється  освітній процес 

у формі очного навчання.

111111111.jpg
тттттттттттттт.jpg

28 квітня – Всесвітній  день охорони праці

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».

У 2021 році Міжнародна організація праці присвячує День охорони праці залученню потенціалу елементів системи безпеки та здоров’я (далі – БЗР), що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. У доповіді до Всесвітнього дня охорони праці висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств

З метою запобігання проявів усіх видів насильства, привернення учасників освітнього процесу до проблематики насильства, у тому числі булінгу в Рідкодубівському НВК організована робота щодо запобігання та протидії проявам булінгу (цькуванню). З переведенням учасників освітнього процесу на дистанційне навчання, заходи проведені в онлайн – форматі.

  1. Перегляд відеороликів «Нік Вуйчич про булінг у школі», «Зупиніться!!! Моя історія про Булінг і Кібербулінг»

  2. Перегляд відео презентації https://www.youtube.com/watch?v=rLWjg3aT5QU&t=55s

  3. Тематичні батьківські онлайн - збори з питань насильства у сім’ї та шкільному середовищі

Інформаційні матеріали

  1. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19#n6

  2. Міжсекторальний онлайн-діалог "Взаємодія заради безпеки і комфорту" за наступним посиланням:  https://osvita.in/ua/bezpeka-ditini/buling-vzaiemodija-zaradi-bezpeki-i-komfortu

  3. Лист Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації від 12.04.2021 року «Про здійснення повноважень у сфері запобігання булінгу (цькуванню)»

До уваги учнів та батьків.

     З 26 квітня по 30 квітня 2021 року  продовжується  освітній процес  із використанням технологій дистанційного  навчання.

РЕАГУВАННЯ  НА ПОРУШЕННЯ ПРАВ  ТА  СВОБОД ЩОДО ДИТИНИ

 Департамент освіти і науки Донецької облдержадміністрації від 20.04.2021 р. № 01-23/804/0/160-21 з метою якісного реагування на порушення прав та свобод щодо дитини, можливості своєчасного особистого звернення дитини про надання допомоги, покращення обізнаності дітей надає контактну інформацію служб у справах дітей та центрів соціально-психологічної реабілітації дітей області.(Деталі)

Батьки за вакцинацію!

     Із нагоди Українського тижня з імунізації-2021 громадська організація  "Батьки за вакцинацію" проводить анонімне опитування та запрошує взяти участь в опитуванні щодо ставлення до вакцинації.

 · Адміністрації та вчителів, вихователів за наступним посиланням: https://cutt.ly/vaccination_educ 

· Серед батьків, шляхом повідомлення від учителів, вихователів з наданням посилання: https://cutt.ly/vaccination_parents

    Результати опитування будуть використані у обговоренні на Круглому столі, присвяченому гармонізації рутинної імунопрофілактики в умовах пандемії COVID-19, в рамках Європейського та Українського тижнів з імунізації-2021.

рро.jpg

          Минуло 35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але події цього дня стали однією з наймасштабніших трагедій для людства. Вибух, який зруйнував життя тисячам людей і утворив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу.

       26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС пролунало два вибухи. Спалахнув реактор, в якому у той час знаходилося близько 200 т урану. Крізь зруйновану обшивку радіоактивні речовини вирвалися назовні, отруюючи усе живе навколо в радіусі багатьох кілометрів.

     

До ліквідації наслідків катастрофи було залучено загалом близько 240 тисяч рятувальників. Перші пожежники, які прибули гасити полум’я, не мали спеціальних засобів захисту, тому отримали високі, навіть смертельні, дози радіації. Але саме завдяки вогнеборцям, які жертвували своїми життями, вдалося запобігти водневому вибуху, що міг відбутися, якби реактор продовжував палати. Згодом підрахували, що загальна радіація ізотопів, викинута тоді в повітря, була в 30 разів більшою, ніж під час вибуху атомної бомби в Хіросімі, і першими, хто відчув її на собі були працівники станції та рятівники.

       Одразу після аварії було опромінено понад 8,5 мільйонів людей і забруднено 155 тисяч квадратних метрів територій.

        Щороку, 26 квітня, весь світ згадує і вшановує пам'ять про загиблих.

 

Пропонуємо переглянути матеріали про Чорнобильську трагедію.

 

  1. Перегляд кінофільму "Чорнобиль – Хроніка важких тижнів" (1986) http://resource.history.org.ua/item/0012774

  2. Перегляд презентації  «Чорнобильська катастрофа» http://stud.uu.edu.ua/upload/Socialni_actsiyi/Chornobilska_catastrofa/2018/Chornobilska_katastrofa_ZhEGI_18.pdf

  3. Перегляд мультфільму «Казка про Чорнобиль» https://www.youtube.com/watch?v=i2gSH_-Euhc

Тематична виставка експозицій з архівних фотографій «Героїзм та мужність ліквідаторів ЧАЕС»

полдж..jpg

Додадкові інформаційно – просвітницькі заходи до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

 

Відділ національного виховання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти створив Google сайт «Дзвони Чорнобиля», де розміщено:

1) головна сторінка (https://cutt.ly/mvIo5Sr) - матеріали для учнів 3-6 класів про Чорнобильську катастрофу, за допомогою яких бажаючі можуть взяти участь в онлайн грі «Хто хоче стати мільйонером?» І рівня (https://learningapps.org/watch?v=pucz2rvsa21)

2) сторінка «Уроки Чорнобиля для атомної енергетики» - матеріали для учнів 7-11 класів (https://cutt.ly/yvIp1bc);

3) сторінка «Біологічні наслідки Чорнобильської катастрофи – матеріали для учнів 7-11 класів (https://cutt.ly/avIpTEK);

4) «Вони собою людство заступили…» - матеріали про подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС (https://cutt.ly/gvIpG67)

Матеріали сторінок 2-4 допоможуть бажаючим розв’язати питання онлайн гри «Хто хоче стати мільйонером?» ІІ рівня https://learningapps.org/watch?v=pucz2rvsa21

 

Пропонуємо відвідати сайт «Дзвони Чорнобиля» та взяти участь в запропонованих заходах.

ааа.jpg
1f9a89062951d2daf2ea137af9105185.jpg

День цивільного захисту

22.04.2021 року в Рідкодубівському НВК відбудеться День цивільного захисту (онлайн), завдання якого - вироблення в учнів умінь, навичок, правильно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя.

Рекомендуємо учням НВК переглянути відповідні матеріали за посиланням:

 

                     Для молодших класів (1 - 4 класи)

  1. Мультфільм «Правила поведінки учнів в надзвичайних ситуаціях» https://www.youtube.com/watch?v=nygKkefYX0A&feature=emb_title

  2. Відео «Як поводитися при виявлені невідомих предметів?» https://www.youtube.com/watch?v=DmtnGFlEgwo

 

                   Для середніх  класів (5 - 9 класи)

  1. Безпечна поведінка в побутових умовах https://sites.google.com/a/kirovogradschool16.klasna.com/civilnij-zahist/navcapne-video-z-civilnogo-zahistu

  2. Виконайте вправу «Пожежна безпека»   https://learningapps.org/15985027

  3. Онлайн – бесіда «Дії в умовах надзвичайних ситуацій» https://www.cuspu.edu.ua/ua/tsyvilna-oborona/4136-besida-diyi-v-umovakh-nadzvychaynykh-sytuatsiy

ПЕРЕЛІК НОВИХ ІНФОРМАЦЙНИХ МАТЕРАЛІВ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ТОТ ГО «ФОНД» «ВІДКРИТА ПОЛІТИКА»

Онлайн-презентація «Спрощена процедура вступу до вишів через Освітні Центри-2021 – 6 важливих кроків»:

Покрокова інструкція, яка допоможе мешканцям тимчасово окупованих територій та прифронтової зони вступити до українських вишів без паспорта, ЗНО чи свідоцтва про здобуття середньої освіти через Освітні Центри «Донбас Україна» та «Крим-Україна».

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=tUTfI_IzbOY&fbclid=IwAR3SH60LBRLrlvINjs4ZEb24RyQtE9PuSbMoJ9ALrDy97ogSQAd6hi3JmoE

Анімаційний ролик «Успішна історія Івана Шевчука, студента Маріупольського національного університету»

Ще у сьомому класі Іван захопився волейболом і вирішив, що стане вчителем фізкультури. Але у 2014 році почалася війна… І школа, у якій навчався Іван, опинилася у зоні бойових дій. Хлопець жив і навчався під обстрілами, переховуючись у підвалі. Однак він не відмовився від своєї мети – звернувся до Освітнього Центру та зміг вступити у виш на бюджет. Звертайся і ти!

https://m.youtube.com/watch?v=RqjSIHmrEJg

Відеоролик «Тисячі дітей з окупованих територій вже стали студентами українських вишів»

З початку війни 8225 дітей з тимчасово окупованих територій вступили до університетів через Освітні Центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» за спрощеною процедурою. Без ЗНО, українського атестата і паспорта. 

Зроби і ти крок до своєї мети – отримай український диплом, визнаний у всьому світі.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=Y7R5U0R4VLs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1C_uAT23SHjDheZxKvssgU17A5pWI-TeTtsjvzh1EBwFUrG4SF_sBZXC4

Покрокова інструкція для спрощеної процедури вступу до вишів через Освітні Центри-2021 – 6 важливих кроків:

https://dostupnaosvita.com.ua/abityrientam/sproschenaya-protsedyra-vstypy 

Покрокова інструкція для спрощеної процедури вступу до ПТНЗ через Освітні Центри -2021:

https://dostupnaosvita.com.ua/abityrientam/dorozhnya-karta-sproshchena-procedura-vstupu-do-ptnz 

 

Перелік Освітніх центрів 2021 року по областям. Обирай необхідний регіон та знаходь повну інформацію про ОЦ – з сайтами вишів, адресами, графіком роботи, e-mail та контактними телефонами:

 https://dostupnaosvita.com.ua/centers

«Школи як території миру»

В рамках проекту «Школи як території миру» в Рідкодубівському НВК було проведено анкетування учнів 5-9 класів  в онлайн опитуванні з дослідження «Збір даних, що проводиться дітьми».

Доступ за посиланням https://forms.gle/opvCb8eyFg2oZfTM6.

до 267.png
тии.jpg

         Управління освіти, молоді та спорту  інформує, що Державна служба якості освіти України запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах.

   В межах кампанії Державна служба якості освіти створила ІНФОРМАЦІЙНИЙ

РЕСУРС https://qualityeducation.org.ua/

Всесвітній день водних ресурсів 2021

Щороку 22 березня, за офіційним рішенням Генеральної Асамблеї ООН, починаючи з 1993 року, вся міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день водних ресурсів (Всесвітній день води). Ця подія має нагадувати всім про значення та важливість води для життя на Землі й має об’єднати зусилля для вирішення проблеми збереження водних ресурсів і забезпечення людства прісною водою. Рік від року цьому дню призначають різну тему, котра  

висвітлює конкретний напрям або проблему, пов’язану з використанням водних ресурсів на планеті. Цьогоріч такою темою стала «Цінність води»

Пропонуємо до перегляду наступні пізнавальні відеоролики:

  1. Відео до Всесвітнього дня води та цікавинки про українські водойми https://www.youtube.com/watch?v=2gUVqWv2mFY&feature=youtu.be

  2. Відео про забруднення Світового океану https://www.youtube.com/watch?v=WjgFPRi24Lw&feature=youtu.be

  3. Мультик про забруднення водойм фосфатами https://www.youtube.com/watch?v=2MYnNtNmCE0&feature=youtu.be

  4. Відео про шкоду сміття для річок і морей та сортування сміття: https://www.youtube.com/watch?v=KtxtevK48vE https://www.youtube.com/watch?v=5DAPu5t-IPc&t=5s

изображение_viber_2021-03-22_09-22-31.jp
изображение_viber_2021-03-22_10-07-37.jp
изображение_viber_2021-03-22_09-25-02.jp
0-krym.jpg
images.jpg
изображение_viber_2021-03-12_14-21-23.jp
изображение_viber_2021-03-12_14-22-44 —
изображение_viber_2021-03-07_21-33-12.jp
изображение_viber_2021-02-19_14-21-43.jp

«Хай вся Україна читає, бо книга усіх нас єднає»

З метою прищеплення учням любові до книжки, дбайливого ставлення до неї, виховання потреби в читанні, підвищення інтересу учнів до ролі книжки в суспільному та історично-культурному житті, надання практичної допомоги щодо вибору книжок для читання та їх пошуку в бібліотеці, користування довідковими виданнями та періодикою, у Рідкодубівському НВК  з 15. 03. 2021 по 19.03.2021 року відбувся Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги .

     Це була захоплююча мандрівка школярів у світ літератури разом із шкільним бібліотекарем Шишковою К.В. 1-9 класи  були охоплені даними заходами. Було проведено ряд заходів: книжкова виставка «Книги-діти розуму», екскурсія по бібліотеці,  акція «Подаруй бібліотеці книгу», конкурс малюнків «Мій улюблений герой» для 3-4 класів.

Вшанування пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Віддаючи шану усім людям, які, проживаючи на території України, ризикуючи своїм життям та життям рідних, допомагали євреям уникнути терору нацистів у роки Голокосту, Верховна Рада України постановляє:  Установити в Україні День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни, який відзначати щороку 14 травня.

У Рідкодубівському НВК було проведено уроки-пам’яті серед учнів 5-9 класів, які провів учитель історії Дмитрієв О.С,класними керівниками були проведені  виховні години «Будем пам’ятати!». Бібліотекар Шишкова К.В підготувала тематичну виставку «Навіки в пам’яті залишимо подвиг нашого народу».

«Saint Patrick`s day»

В Рідкодубівському НВК пройшов тиждень присвячений ірландській історії та традиціям. Вчитель іноземної мови (англійської) Пилипенко О.Ф. провела тематичні уроки з учнями 3-5 класів і познайомила їх з ірландськими традиціями святкування «Дня Святого Патріка». Граючи у  гру «Бінго»,  діти шукали скарби леприконів.

изображение_viber_2021-03-22_09.jpg

День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

  Цього дня сім років тому у Сімферополі відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності України. Участь у мітингу взяли не тільки кримські татари, яких тоді там була переважна більшість, а представники різних національностей, що відстоювали територіальну цілісність України і висловлювали протест проти кремлівської інтервенції в Криму.

Для вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території — в АР Крим та місті Севастополі, торік Президент Володимир Зеленський підписав Указ про встановлення 26 лютого в Україні Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

  Повернення Криму до України – це не тільки наша спільна мрія. Це – запорука безпеки на планеті, відновлення віри, віри у міжнародне право і справедливість, – зауважив глава держави, додавши, що повернення Криму є частиною української національної ідеї.

   Нагадаємо, що 25 лютого 2014-го біля будівлі кримської Верховної Ради відбувся і проросійський мітинг, який організували організація «Кримський фронт» і так звані козацькі організації. Учасники акції вигукували проросійські гасла, вимагали відокремлення від України шляхом проведення референдуму. В той день перед мітингувальниками виступив тодішній голова Верховної Ради АРК Володимир Константинов, який оголосив про проведення 26 лютого позачергової сесії. ЗМІ почали повідомляти, що на цю сесію може бути винесено питання про вихід Криму зі складу України.

14 березня 2014 року - День Українського добровольця

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також сприяння зміцненню патріотичного духу серед учнівської молоді, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих батальйонів 12 березня 2021 року в Рідкодубівському НВК проведено ряд заходів до Дня українського добровольця.

На уроках історії  було проведено інформаційні хвилинки для учнів 6-9 класів, загальношкільна лінійка для учнів 1- 9 класів. Вчитель історії Дмитрієв С.О. провів урок мужності для учнів 9 класу «Немає більшої сили, ніж стійкість духу добровольця» та організував перегляд документального фільму «Сильніше, ніж зброя»   https://www.youtube.com/watch?v=g7ARzPGzQqE

У шкільній бібліотеці організовано книжкову виставку, присвячену хроніці подій на Майдані, створенню Національної Гвардії України, участі представників добровольчих формувань в АТО та проведено захід «Шляхами подвигу і слави».

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ

В  РІІДКОДУБІВСЬКОМУ НВК

 під гаслом «І чужого научайтесь, і свого не цурайтесь»

    З 02 по 05 березня 2021 року   в Рідкодубівському  НВК  пройшли Шевченківські дні.

Тарас Григорович Шевченко – це не просто письменник. Його постать – це душа і воля, сила духу і промінь світла.

     В Рідкодубівському  НВК  було проведено багато цікавих і сучасних заходів, під час яких діти самі пізнавали глибини шевченківського слова і мудрості.   Діти залюбки долучилися до щорічного Марафону  безперервого читання «Кобзаря» (7-9 класи). Був проведений  Шевченківський квест «І чужого научайтесь, і свого не цурайтесь» (8-9 класи).

     Бібліотекарем НВК Шишковою К.В. були організовані  тематичні виставки художніх творів, творів мистецтва, історичних документів, присвячених життю та діяльності видатного українського поета і письменника Т.Г.Шевченка. Класні керівники 1-9 класів провели виховні години, присвячені Кобзарю.

        В комп’ютерному класі  НВК  було організовано перегляд відеопрезентацій, присвячених життю та творчості Шевченка.

    Також було проведено вчителем української мови та літератури Соляник О.І.  тематичний вечір   для учнів 5-9 класів “Тарасовими шляхами“.

«Небесна Сотня у вирій полетіла…»

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Героями Небесної Сотні стали люди, різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17. 

В Рідкодубівському НВК вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. З приводу цього було проведено ряд заходів.

Для учнів 1-9 класів проведено лінійку-реквієм «Живим уклін – загиблим слава»,на якій було вшановано пам’ять Героїв Хвилиною мовчання.

 Бібліотекар Шишкова К.В. провела патріотичні читання «Майдан: збереження та увічнення пам’яті» та підготувала тематичну виставку «Небесна сотня: ціна свободи».

Учитель історії Дмитрієв Сергій Олександрович провів урок мужності і патріотизму «Небесна Сотня воїнів Майдану» для учнів 5-9 класів.

   Учні  9 класу переглянули документальний  фільм-спогад «Самооборона. Зима, що нас змінила»          https://www.youtube.com/watch?v=AnmjZ-achhU

Учні  Рідкодубівського НВК взяли участь у  І ( міському , відбірковому) етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно - ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» у дистанційному форматі.
  В молодшій віковй категорії взяли участь учні 1 класу – Кроча Аміна у номінації  «Писанкарство», «Паперова  пластика» та Холоденко Сергій у номінації  «Вироби з природного матеріалу» (Декоративно-ужиткове мистецтво).
Учениця 2 класу-Пономаренко Карина у номінації «Живопис» (Образотворче мистецтво).
Учні 3 класу – Чернобаєва Софія та Поповська Ангеліна  у номінації «Декоративний розпис» (Декоративно-ужиткове мистецтво).
В старшій віковій категорії взяв участь учень  5 класу Марченко Вадим у номінації «Живопис» (Образотворче мистецтво).
Учениця  9 класу Поповська Вероніка  у номінації «Паперова  пластика»  (Декоративно-ужиткове мистецтво).

За результатами конкурсу :

Рідкодубівський НВК Чернобаєва Софія Вел
Рідкодубівський НВК Кроча Аміна Моя писа
Рідкодубівський НВК Холоденко Сергій Кот

Інформаційна кампанія

 2021рік

для  абітурІєнтів  зі Сходу України

Посилання на відеоролики.

Вступ-2021 для абітурієнтів зі Сходу України

https://www.youtube.com/watch?v=PQwRk85DaAg

Вступ-2021 "Успішна історія Андрія з Донецька"

https://www.youtube.com/watch?v=E_B1ymUdUUc

Вступ-2021 "Успішна історія Карини з Луганська"

https://www.youtube.com/watch?v=x7qWt2aVSic

оооооооооооооооооооо.jpg
150 років від Дня народження Лесі Українки
25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) - видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури.
Слід відзначити вагомий  внесок Лесі Українки у розвиток української літератури, у культурне, освітнє та суспільно-політичне життя України .
З метою належного вшанування імені всесвітньо відомої української письменниці Лесі Українки та відзначення 150-річчя від дня її народження, 10 лютого у Рідкодубівському НВК було проведено низку заходів. Учні 5-9 класів підготували тематичний захід  “Лесине слово у вічність”,на якому декламували вірші поетеси.
Бібліотекар Шишкова К.В. підготувала виставку “Лесині читання”,  на якій представила дітям збірки поезій Лесі Українки і фотовиставку «Стежками родини Косачів».
АфГАН.jpg
IMG_20210215_125812.jpg
Сторінками історії. Ми будемо довго памʼятати
Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна.
Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами. Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.
У Рідкодубівському НВК було проведено ряд заходів, присвячених цим подіям.
Виховні тематичні бесіди «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану», на яких учні підготували інформацію про бійців, які брали участь у цій війні.
Проведені тематичні уроки  «Афганістан звучить в моїй душі».
Учні 5-9 класів переглянули  документальний  фільм  «Афган. Страшна Правда про Війну в Афганістані». https://www.youtube.com/watch?v=MgspgbhCxrg
изображение_viber_2021-02-09_13-02-31.jp
изображение_viber_2021-02-10_09-19-04.jp

09 лютого 2021 року оголошено Міжнародним Днем безпечного Інтернету. 

Щорічна кампанія, яка проходить  в Україні за підтримки Європейської комісії,  покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в глобальній мережі, та як захистити себе від цих ризиків.

Протягом тижня з 8.02.21 по 12.02.21 в Рідкодубівському НВК  проводиться Тиждень Безпечного Інтернету - «Безпека дітей в Інтернеті». Відповідно до затвердженого плану заходів щодо посиленого  використання  глобальної мережі  в освітніх цілях.

На початку тижня діти та підлітки   отримати можливість ознайомитися із основними правилами Інтернет-безпеки та Інтернет-етики, із цікавими фактами щодо використання мережі, розміщеними в інформаційному куточку «Ми – за безпечний Інтернет». Для постійного користування  створено  «кейс» корисних Інтернет-посилань  для вчителів, учнів та їхніх  батьків.

День безпечного Інтернету в Україні класні колективи   відзначили шляхом проведення години спілкування  на тему «Інтернет очима дітей», випуском   інформаційних стіннівок, Виставок газет та малюнків «Ми з Інтернетом – друзі». 09 лютого учителями інформатики було проведено урок-практикум  “Зворотній бік Інтернету”. Крім того, 09 лютого запам’ятався школярам як Єдиний день інформування, протягом якого кожному бажаючому учитель інформатики надавав консультації стосовно правил розумного спілкування у віртуальному середовищі. Для школярів  було  

організовано відеолекторій «Ігроманія» з подальшим його обговоренням. Аналізуючи переглянуті відеофрагменти, учні знайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемами людства, – це  Інтернет-залежність, фішинг як вид шахрайства, соціальні мережі як засіб впливу на політичне та соціальне життя людей, використання інформації агресивного змісту, негативний вплив на психіку та здоров’я  дитини.

В учнівських колективах протягом тижня  проводилися ігрові заняття  з використанням різних інтерактивних форм, виховні години на тему «Безпека в Інтернеті» та диспути з учнями 5-6 класів “Чи безпечний Інтернет”.

Підсумком тижня Безпечного Інтернету НВК став конкурс комп’ютерних малюнків. Учасники конкурсу, які отримали завдання показати власне бачення проблем, пов’язаних із використанням Інтернету, підійшли  до його виконання творчо і креативно.

У результаті проведених заходів, учні навчилися виявляти загрози та захищати себе в мережі, розвивати уважність, спостережливість, мовленнєві навики, пам’ять, виховувати любов до родини, навколишнього світу, етичне спілкування між товаришами, дорослими, молодшими друзями. Разом з учнями було розроблено поради по використанню безпечного Інтернету та його ресурсів. Батьки розглянули засоби,що допомагають обмежити доступ до певного вмісту в Інтернеті й безпечного користування технологіями.

(Докладніше......)

Шановні учні закладу і батьки!

Педагогічні працівники!

    Державна служба якості освіти України, з метою розроблення рекомендацій щодо вдосконалення організації дистанційного навчання, проводить з 01 до 09 лютого 2021 року онлайн-опитування з питань організації дистанційного навчання в школах у 2020/2021 навчальному році.

 

Опитування добровільне та анонімне, заповнення анкет займе не

більше 10 хвилин. Його результати необхідні для поліпшення організації дистанційного

навчання та формування партнерських взаємин у закладах загальної середньої освіти.

Повідомляємо, що анкети можна заповнити за посиланнями:

для учнів https://forms.gle/aEK1RwyG9YWL4i8e6 ;

для батьків https://forms.gle/r5p8Xw2MZrzEFy8v9 ;

для педагогічних працівників https://forms.gle/CbeJ2Q8cuCuLMFFq8 ;

для керівників закладів загальної середньої освіти https://forms.gle/ueGuCeyAsyZH782J9 .

ррррррррррррррр.jpg

Екоосвітні заходи до

Дня водно-болотних угідь у Рідкодубівському НВК

           Щорічно 2 лютого у світі відзначається День водно-болотних угідь, започаткований з нагоди ухвалення Конвенції з водно-болотних угідь, яка була підписана 2 лютого 1971 року в іранському місті Рамсар.

       За 35 років частота природних катастроф у всьому світі збільшилася удвічі і 90% цих катастроф пов’язані з водою стихією. А у найближчому майбутньому за прогнозами будуть навіть більш екстремальні погодні явища. Але водно-болотні угіддя відіграють важливу роль у пом’якшенні наслідків викидів парникових газів і відповідних змін клімату.

          Таким чином, водно-болотні угіддя відіграють чималу роль у збереженні біорізноманіття та екологічної рівноваги, вони є важливим джерелом ресурсів живлення різних тварин; вони очищують воду, поглинають та накопичують карбон, захищають  

від повеней та пом’якшують вплив посух. 

                  До Всесвітнього дня водно-болотних угідь в Рідкодубівському НВК було проведено ряд тематичних екологічних заходів.

В бібліотеці НВК  Шишковою К.В. була представлена виставка «Вода – основа життя».

      1 лютого 2020 року було проведено екоосвітній урок для шостого і п’ятого класів  « «Ми не безсилі у боротьбі зі змінами клімату». 

       Вчитель географії Кроча К.О. познайомила школярів з актуальними екологічними проблемами і привернула увагу на важливість збереження водно-болотних  угідь України та їх раціонального використання..

           Також 1 лютого 2020 року для учнів 7 класу проведено бібліотечний урок «Заповідники України», на якому бібліотекар Шишкова К.В. ознайомила з «Конвенцією про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення головним чином як середовище існування водоплавних  птахів», зауваживши на значенні болотних екосистем для біосфер та розповіла про природно-заповідний фонд України-національно природничу скарбницю.

изображение_viber_2021-01-27_14-40-54.jp
изображение_viber_2021-01-27_14-41-31.jp

29 січня 2021 року в Україні відзначається День пам’яті Героїв Крут.

           Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова. З кінця грудня 1917 року загін Першої Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького під командою сотника Гончаренка обороняв станцію Бахмач, важливий залізничний вузол на кордоні УНР і РСФРР. 27 січня 1918 до них надійшло підкріплення з Києва – 1-ша сотня новоствореного студентського куреня, складена з добровольців – студентів Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира (нині ім. Шевченка), гімназистів старших класів українських гімназій на чолі з сотником Омельченком.

    Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.

29 січня 2021 року в Рідкодубівському НВК були проведені заходи, присвячені трагічним подіям присвяченим пам’яті  Героям Крут.

В бібліотеці НВК представлена виставка літератури «Ми завжди будемо пам’ятати…».

Учні 6-9 класів переглянули презентацію «День в історії. Бій під Крутами», та трейлер  фільму «Крути 1918».

Для учнів 1-9 класів проведено лінійку – реквієм ««Пам’яті тих, що полягли під Крутами».

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня пам’яті Героїв Крут ( за посиланням: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/informaciyni-materialy-do-dnya-pamyati-geroyiv-krut-2021

изображение_viber_2021-01-26_12-58-00.jp

27 січня 2021 року  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

26 січня 2021 року в Рідкодубівському НВК були проведені заходи, присвячені трагічним подіям Другої світової війни. В бібліотеці НВК представлена виставка літератури «Ніщо не забуто,ніхто не забутий».

Учнями 6-9 класів переглянуть презентацію «Голокост: забуттю не підлягає», фільм «Освенцим.Ворота в ад». Для учнів 1-9 класів проведено лінійку – реквієм «Пам’ять серця».

22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

        САМЕ ДО ЦІЄЇ ЗНАМЕННОЇ ДАТИ  ДЛЯ УЧНІВ 1-4 КЛАСІВ РІДКОДУБІВСЬКОГО НВК  ₍17 УЧНІВ₎ БУЛО ЗАПРОПОНОВАНО  ОН-ЛАЙН  ВІКТОРИНУ – ПОДОРОЖ

 https://sites.google.com/d/1k8O6qWk7pZIGGY-rhlulS9V4k7ld3OPX/p/1rI8UvnKYpjkkzI7MLIrgWgkpKVGD3Xdj/edit 

      ТАКОЖ ДЛЯ УЧНІВ  5-9 КЛАСІВ ₍20 УЧНІВ₎ БУЛО ПРОВЕДЕНО ОН-ЛАЙН-ВІКТОРИНУ

https://cutt.ly/DjPhQA4 .

 

ДО УВАГИ УЧНІВ ТА БАТЬКІВ!

      Українським інститутом національної пам’яті розроблено інформаційні матеріали до Дня Соборності України – 2021.

      Ознайомитися із зазначеними матеріалами можна за посиланням https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/informaciyni-materialy-do-dnya-sobornosti-ukrayiny-2021.

 

22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України. Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (далі – УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (далі – ЗУНР) в одну державу. Внаслідок невдач Української революції 1917-1921 років державність зберегти не вдалося. І як результат, упродовж XX століття українці змушені були кількаразово відновлювати її в боротьбі.

В Рідкодубівському НВК була представлена тематична виставка в шкільній бібліотеці під гаслом «Славетна мить, що об’єднала Україну», виставка спогад «Від ідей до сьогодення».

В дошкільному відділенні НВК проведено виховний захід «Моя держава - Україна». Вихователі Рослик Т.А та Марченко Н.Л. представили вихованцями українські символи;рушник,калину,український віночок, а також державний символ – український прапар.

ьь.jpg

З Новим роком та Різдвом Христовим

 вітаємо наших любих вихованців  дошкільного відділення , учнів та батьків!

 

 28 грудня  2020 року ,  напередодні Нового року, в НВК відбулося свято, якого так чекали учні та вчителі. Дід Мороз і Снігуронька разом з казковими персонажами привітали 1-9 класи зі святом і  вручили новорічні подарунки. Кожен клас представив невеличку концертну програму.

Атмосфера чуда і казки відчувалась в дитячих усмішках та веселому настрої.

Велика подяка сільському старості Панову Олександру Борисовичу за чудову красуню- ялинку та агрофірмі  "Шевченківська" , особисто Істратову  Валерію  Миколайовичу, за  солодкі подарунки та чудовий настрій.

Ми завжди відчуваємо турботу і увагу, яку проявляють наші спонсори.

Бажаємо  їм  та їхнім сім'ям міцного здоров'я, миру та  добробуту  в їхніх родинах.

ь.jpg
Снимоки тт.png
новий рік.jpg
ппп.jpg

Новорічне свято в дошкільному відділенні НВК

 

          24 грудня 2020 року в дошкільному відділенні  Рідкодубівського  НВК  пройшло новорічне свято для наймолодших вихованців.

     Вихователі Марченко Н.Л. та Рослик Т.А. підготували цікаву програму для дітей із піснями, танками,  конкурсами та  веселими естафетами.

         На свято до дітлахів завітали казкові герої, а   також самі головні  гості — Дід Мороз та  Снігуронька. Вони принесли в подарунок веселий  

настрій,  посмішки та здійснення дитячих мрій.

        А спонсорами свята виступили агрофірма "Шевченківська"  та особисто Істратов Валерій Миколайович.  Дякуємо їм за  солодкі подарунки  та хвилинки дитячого щастя.

миколай сайт.PNG

Ходить світом Миколай

    19 грудня всі православні християни відзначають  чудове свято —  свято Миколи Чудотворця.

    Цього свята особливо  чекають діти.  Адже за традицією цієї ночі  діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм, і вчаться бути милосердними.

 

    18 грудня  2020 року в дошкільному віддіденні Рідкодубівського НВК пройшло свято Миколая.

     Під час свята дітки із задоволенням  читали віршики про Миколайчика,  відгадували загадки, співали зимових пісеньок. Не залишились вони і без подарунків.   Бо саме в ролі Миколая, який дарує  дітям  чудо, виступили спонсори — сільський староста Панов Олександр Борисович та депутат  міської ради Токарчик Олександр Іванович. Вони подарували  дітлахам  дошкільного відділення та учням пільгової категорії солодкі подарунки. Дякуємо їм за справжнє свято!

Веселі ковалі 3.jpg

Вітаємо!

За результатами міського  конкурсу "Український сувенір" в номінації "Зразки традиційних іграшок"учениця 7 класу  Макарова Марія стала лауреатом   - посіла  ІІІ місце. Вона представила на конкурс  роботу  із деревини  з  використанням механізму "Веселі ковалі".

Вітаємо Марію та ментора  ( керівника),  який підготував ученицю — вчителя трудового навчання Чорного Володимира Івановича!

unnamed.jpg
333.png

ГОЛОДОМОР
1932- 1933 РОКІВ
ГЕНОЦИД
УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

 

Голодомор 1932-1933-тіх років - один з найстрашніших злочинів проти людства. Тоді в державі з одним з найрозвиненіших в Європі агропромисловим комплексом люди мільйонами гинули від голоду.

Голодомор в Україні 1932-33 років був штучним голодом з метою винищення українського селянства. Виконавці відбирали в селян худобу, урожай і навіть посівний матеріал на наступний рік. Дороги у великі міста просто перекривали, а тих, хто намагався туди потрапити - розстрілювали. У серпні 1932 року під приводом того, що розкуркулені селяни та "інші декласовані елементи" розкрадають колгоспне і кооперативне майно, Сталін запропонував закон про охорону державного майна. Згідно із законом, за такі порушення передбачався розстріл з конфіскацією майна, а за пом'якшуючих обставин – 10 років таборів. Засуджені не підлягали амністії. Назва "Закон про п’ять колосків" виникла, оскільки винним у розкраданні державного майна вважався той, хто без дозволу зібрав на колгоспному полі кілька колосків пшениці. За перший рік дії нового закону було засуджено 150 тисяч людей. Найбільше українців загинули у сучасних Харківській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях та в Молдові, яка тоді перебувала у складі УРСР. На думку дослідників, розподіл жертв Голодомору за національністю відповідає національному розподілу сільського населення України. Загальна кількість жертв різниться від 4 до 8 мільйонів. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років.До  

 речі, в таких випадках зазвичай враховують тих, хто міг народитися в цей час. У такому випадку кількість жертв Голодомору в Україні досягає 12 мільйонів. Це в кілька разів більше, ніж за час Другої світової війни.

П А М ۥЯ Т А Є М О…

 

     Рідкодубівський НВК долучився до вшанування пам’яті про мільйони українців, які загинули під час Голодомору. Була проведена лінійка під гаслом «Запали свічку», на якій учні 5 класу повідомили про цей найстрашніший злочин проти людства. Учні облаштували куточок пам’яті та запалили свічки. Хвилиною мовчання було вшановано загиблих.

6666.jpg

День Гідності і Свободи

в Рідкодубівському НВК

Свято День гідності та свободи має сталу дату відзначання. Щороку це відбувається 21 листопада – в річницю початку Євромайдану. Свято започаткував у 2014 році п’ятий президент України Петро Порошенко указом "Про День гідності і свободи".

Українці вшановують патріотизм і мужність свої співвітчизників, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору

Україна- це територія гідності і свободи. Про це ми  завжди будемо пам'ятати.

20 листопада в Рідкодубівському НВК була проведена лінійка  для учнів 5-9 класів,  присвячена  Дню Гідності і Свободи. Учні переглянули відеоролик "Революція Гідності",  а також  короткометражний документальний фільм , присвячений подіям 2014 року в Україні.

Учні 5 класу розповіли про героїв Майдану, які віддали своє життя за свободу і незалежність України. Для збереження світлої пам'яті було запалено свічку  та оголошена Хвилина мовчання.

Слава Героям!

Героям Слава!


 

щщщщщщщщщщщщщщщщщщщщщщщщ.jpg

Посилання на відеоролик https://www.youtube.com/watch?v=c8owrTxYNmw

7777.jpg

День української писемності та мови — щорічно святкується 9 листопада. Встановлене свято було на честь Нестора літописця, послідовника Кирила і Мефодія. Саме його вважають “батьком українського письма”.

В День української писемності та мови традиційно проводяться різноманітні заходи . Всі вони присвячені темі писемності та грамотності. Рідкодубівський НВК долучився до цього свята.

Відповідальними за свято були учні 5 класу. Вони декламували вірші про мову,загадували загадки «Чи добре ти знаєш розділові знаки»,інсценували гумореску  Павла Глазового «Кухлик»,показавши,що соромно не знати і не вміти розмовляти українською мовою. Співали пісні про Україну та мову-калинову,провели письмові завдання «Відредагуй речення», «Заверши рядок». Представили увазі глядачів відеоролик «Цікаві факти про мову».

    

 До дня писемності та мови проводиться Всеукраїнський конкурс ім. Петра Яцика. Учні Рідкодубівського НВК долучилися і виконали завдання до конкурсу.

б.jpg
т.jpg
11111111111111_edited.png

ЗАХОДИ

       ЩОДО ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ В НВК

       В 2020-2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

 Посилання  на відеоролик  https://www.youtube.com/watch?v=tFgnu_v7FnM

77.jpg

28 ЖОВТНЯ — 76-ТА РІЧНИЦЯ ВИГНАННЯ НАЦИСТСЬКИХ ОКУПАНТІВ З УКРАЇНИ

Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху (ОУН та УПА). Український вимір Другої світової війни — це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й в лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Ми маємо пам’ятати усіх.

Вигнання нацистів з України стало можливим завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів. Спільна перемога не була б можливою без спільних зусиль.

Друга Світова війна розпочалася для України 1 вересня 1939 року із бомбардувань Львова силами Люфтваффе. 11 вересня частини вермахту увійшли до Галичини, але за таємними домовленостями між Гітлером та Сталіним німецькі війська за 2 тижні відступили на захід.

 

17 вересня 1939 року у війну на боці нацистського агресора вступив СРСР.

22 червня 1941 р. розпочалася війна між вчорашніми союзниками — ІІІ Рейхом та СРСР, в результаті чого до кінця року більша частина України була окупована німецькими військами.

У грудні 1941 — січні 1942 рр. радянські війська організували перший великий контрнаступ на території України, але були зайняті лише незначні ділянки в Криму та під Барвінковим. Спроба в навесні 1942 року розвинути попередній успіх призвела в Криму та під Харковом до двох катастрофічних поразок радянських сил та їхнього відступу аж до Волги. У результаті вся українська територія була зайнята німецькими військами.

У лютому 1943 року, розвиваючи наступ після перемоги під Сталінградом, радянські війська зайняли Харків та деякі інші українські міста, але вже в березні 1943 року залишили їх внаслідок німецького контрнаступу.

Лише восени 1943 року розпочалося остаточне вигнання нацистських окупантів з України.

Кількість військових і цивільних жертв війни оцінюється істориками у 8-10 млн українців. 700 міст, 28 тис. сіл, 16 тис. підприємств були пошкоджені або знищені внаслідок боїв і каральних дій окупантів.

 Конкурс «Переправа»                                         

1.jpg

 Конкурс «Збити ворога»

2.jpg

День українського козацтва

Щорічно, 14 жовтня, Українавідзначаєодне зі своїх головних державних свят — День захисникаУкраїни. Окрім того, 14 жовтня — цеправославне свято ПокровиПресвятоїБогородиці, День козацтва та річницястворенняУкраїнськоїповстанської армії.

День українського козацтва відзначається в Україні з 1999 року згідно з Указом Президента України в день Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня. Це свято прославляє заслуги козацтва в утвердженні української державності та його внесок в історію нашої країни.

Покрова Пресвятої Богородиці було для козаків великим святом, оскільки їх церква була присвячена Богоматері. Це свято козаки дуже поважали, саме в цей день вони обирали старшин. Ікону Покрови вони брали з собою в дорогу на важливі битви. 

Період Козаччини - надзвичайно важлива сторінка нашої історії. Українці пишаються культурною спадщиною козаків та їх боротьбою за нашу національну ідею. Тому сьогодні ми вшановуємо їх пам'ять.

У Рідкодубівському НВК провели спортивно-інтелектуальні змагання до дня козацтва. Команди імені Івана Сірка та Петра Сагайдачного продемонстрували не тільки спортивну підготовку, але й знання з історії України.

Були проведені   конкурси «Відгадай прислів’я» та «Чи знаєте ви історію України»на знання побуту ,традицій та звичаїв,козаків.Не менш важливою складовою частиною були спортивні змагання на швидкість та спритність «Збори провізії», «Стрибки на конях», «Переправа», «Перенесення цеглин»,  «Збити ворога»,«Перетягування канату».

Після чесної боротьби були підбиті підсумки та нагороджені переможці.Перше місце зайняла команда –Братства ім. Івана Сірка, а друге посіла команда – Братства ім.Петра Сагайдачного.

Учні Рідкодубівського НВК взяли участь у конкурсі

«Горлиця звичайна – птах 2020 року»і представили такі види робіт:

 

 Марченко Владислав

«Я вранці голос горлиці люблю…»

Марченко Вадим  

 «Горлиця – символ миру»

Запорощенко Дар’я

«Чарівна горлиця»

3.jpg
4.1.1.png

Підсумки І (міського, відбіркового) етапу Всеукраїнської акції

«Горлиця звичайна – птах 2020 року»

Номінація «Декоративні вироби»

ІІ місце – Марченко Вадим

5.jpg

Підсумки І (міського, відбіркового) етапу Всеукраїнської акції

«Горлиця звичайна – птах 2020 року»

Номінація «Декоративні вироби»

ІІІ місце – Запорощенко Дар’я

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН. А в Україні це також і День ветерана.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині понад 640 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі. До 2050 року число їх у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість складе 2 мільярди осіб. В Україні кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина самотні люди. Половині із самотніх людей потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. Багато літніх людей в Україні страждають від незадовільних житлових умов. Однією з найболючіших проблем, що безпосередньо торкаються всіх без винятку людей похилого віку, є недоступність адекватного медичного обслуговування. Ціни на ліки стають практично недоступними для людей з низькими доходами, якими є переважна більшість пенсіонерів.

У цей день світ говорить про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них сприятливих умов життя, про невирішене у цій сфері. Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі «особи похилого віку», чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, найбільше багатство яких є досвід, знання, вміння, мудрість. Але найголовніше, що це покоління тих, хто на фронті чи в тилу вистояли і зробили найбільший внесок у розгром фашизму. Цього не маємо забувати.

Турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків..Здорові літні люди надають неоціненну допомогу своїм сім’ям, спільноті та економіці. Профілактика хвороб протягом усього життя є запорукою повноцінного життя в старості. Відмовитись від ризикованих форм поведінки в цілях зміцнення здоров’я майже ніколи не буває пізно. Так, наприклад, для людини, яка кидає курити у віці від 60 до 75 років, ризик передчасної смерті знижується наполовину. Проявів гіпертонічної хвороби та судинних катастроф можливо уникнути, відмовившись від вживання міцних алкогольних напоїв, пива. Помірна регулярна фізична активність сприяє покращенню якості життя, попереджає старчі переломи кісток.

Міжнародний день людей похилого віку покликаний висловити визнання особам старшого віку за їх внесок у розвиток людського потенціалу та економіки, звернути увагу суспільства на проблеми глобального постаріння населення. Довге життя – ознака доброго здоров’я. Пам’ятаймо і надалі про свій невідплатний борг перед ветеранами та громадянами поважного віку. Робитимемо все, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності.

ии.jpg

29 вересня 2020 року

виповнюється 79 років з початку масових розстрілів у Бабиному Яру.

 

         За два дні, 29 і 30 вересня 1941 року, на околиці Києва розстріляли 33 771 людину. Серед них були євреї, сінті та рома, радянські військовополонені, комуністи-підпільники. Але євреїв було найбільше: понад 30 тисяч людей. Розстріли в урочищі Бабин Яр стали однією з найбільших масових акцій знищення під час Другої світової війни. Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі продовжувалися протягом 1941-1943 років. Це був  

не просто розстріл. Це був конвеєр. Людей, які кричали від жаху, вбивали пострілами в потилицю упродовж декількох годин поспіль. Тільки за перший день було розстріляно понад 20 тисяч людей. Одна група німців відповідала безпосередньо за розстріл, інша - складала трупи, третя - сортувала цінні речі, четверта - стерегла тих, хто чекав своєї "черги" ...

 

Трагедію Бабиного Яру, яка виходить за межі людського сприйняття, треба пам'ятати, аби не зробити жахливих помилок у майбутньому.

 

До вшанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру були проведені наступні заходи:

  1. Година пам’яті на тему «Мовчазний крик Бабиного Яру: 75 років трагедії»

  2. Перегляд презентації «Голокост. Трагедія Бабиного Яру»

https://drive.google.com/file/d/17Q2fkL0TxXHdGe8pmJ89jd6OwqEVmHzA/view?usp=sharing

  1. Перегляд художніх та документальних фільмів, присвячених Голокосту, про трагедію Бабиного Яру «Без долі», «Бабин Яр».

нннн.jpg

«Зорять з граніту вічні солдати, болями їхніми памʾять жива»

22 вересня  в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році, на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.

Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Другої світової війни нанесли непоправні втрати боєздатності противника та наблизили День Перемоги над фашистами та їхніми союзниками.

 

Перші загони партизанів з’явились в Україні восени 1941 року під Черніговом та Сумами, а масовості партизанський рух набув лише з кінця 1942 року. Супротив мирного населення окупаційному режиму був реакцією на нещадний терор, масові вбивства, геноцид єврейського населення, вивезення молоді до Німеччини на примусові роботи.

 Класними керівниками протягом дня проведені бесіди на тему «Слава вам, герої -партизани». Бібліотекарями була проведена фотовиставка«Стежками партизанської слави»

ккк.jpg

  Міжнародний день миру

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

З нагоди Дня миру у багатьох закладах освіти району пройшли тематичні заходи. Зокрема, у Рідкодубівському НВК учні школи приєдналися до проведення Всеукраїнської кампанії «Голуб миру». Діти власноруч виготовили  паперових голубів як символ миру та  

духовного розвитку нації.  До кожного паперового голуба прикріпили свої  листи, в яких бажають усім людям здоров’я, висловлюють прохання зберегти мир і спокій в Україні, бо хочуть радіти сонцю, квітам, зростати здоровими і щасливими.

Протягом дня був проведений конкурс плакатів «Я за мир в Україні» та акція «Я обираю МИР». Учні на долоньках написали свої побажання та прикріпіли на інформаційний стенд.

Класними керівниками протягом дня проведені години спілкування «Мир на землі – радість у родині», у шкільній бібліотеці організована книжкова виставка «Під мирним небом».

Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

изображение_viber_2020-09-17_15-31-33.jp
изображение_viber_2020-09-17_15-31-31.jp
изображение_viber_2020-09-17_15-32-57.jp
Безпечна-школа.png

17 вересня 2020 року в  Рідкодубівському НВК  під керівництвом вчителя фізичної культури Страшка Є.О. . у 7 та 9  класі відбувся «Олімпійський урок з елементами легкої атлетики».

Основна мета олімпійського уроку – виховання учнів на гуманістичних цінностях олімпійського руху, формування в них навичок та культури здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізичною культурою і спортом. Реалізуючи навчальні, пізнавальні та виховні завдання, вчитель фізичної культури Страшко Є.О. самостійно обирає форми, методи та методичні прийоми роботи на уроці. Вчитель постійно враховує вікові та індивідуальні особливості класних колективів.

Зміст такого уроку відповідає дидактичним принципам: науковості, доступності, послідовності. У процесі уроку вчитель застосовував наочні та технічні засоби навчання, тексти літературних джерел. Вчитель фізичної культури Страшко Є.О.. на уроці довів до відома учнів теоретичні відомості про Олімпійські ігри, провів естафету з елементами легкої атлетики: передача естафетної палички, метання  м’яча на дальність, стрибки на дальність, швидкий потяг.

Між естафетами було проведено цікаву олімпійську вікторину. Такі уроки допоможуть навчати та виховувати учнів під знаком ідей і принципів патріотизму та олімпізму.

 30 червня 2020 року Державна служба якості освіти України та ЮНІСЕФ провели вебінар «Безпечна та дружня до дитини школа в контексті інституційного аудиту» для майбутніх експертів з інституційного аудиту Донеччини.

 Під час вебінару розглядались наступні питання: особливості проведення інституційного аудиту;  ключові аспекти моделі «Безпечна і дружня до дитини школа»; результати пілотування Безпечної і дружньої до дитини школи у 2018-2019 роках»

Запрошені: представники територіальних органів Державної служби якості освіти;

в.о.начальника відділу інклюзивної освіти та соціального захисту дітей департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Валентина КАРПЕНКО;

психолог проекту «Психосоціальна підтримка родин буферної зони» благодійної організації «Благодійний фонд Карітас Краматорськ»  Мартиненко Марина Михайлівна;

тренер з інституційного аудиту, завідувач навчального відділу Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Інна КРАСУЦЬКА;

завідувач кафедри психології та розвитку особистості Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Валентина ПОУЛЬ, координатор проєкту «Безпечна та дружня до дитини школа»;

очільниця  Комітету з питань освіти, сім’ї, молоді, патріотичного виховання та фізичної культури Громадської ради при Донецькій обласній державній адміністрації Світлана ЧЕПЕЛЄВА;

PR-менеджерка громадської організації «Платформа ініціатив «Теплиця» Катерина ГОНЧАР;

керівники, педагогічні працівники закладів освіти Донецької області – майбутні експерти з інституційного аудиту;

«Державна служба якості освіти та ЮНІСЕФ в Україні мають спільну мету — школу, де всі учасники освітнього процесу почуваються безпечно і комфортно, у єдності підтримують одне одного, мають точку опори, можливість проявити себе, впевнені у майбутньому. Виконати це завдання допоможе “Абетка для директора”, яка нещодавно доповнена новим інструментом, апробованим Представництвом Дитячого Фонду ООН в Україні. Очевидно, якщо дитина почувається безпечно в школі закладі освіти, впевнена, що їй завжди допоможуть, вона якнайкраще реалізує свій потенціал», — запевнила Алла БОНДАР, заступник голови Державної служби якості освіти України.

ЗмінюємоОсвітуРазом!

https://www.youtube.com/watch?v=-ztX_2A8DyI&feature=youtu.be

посилання на відео

unnamed.jpg

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day) 

«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» – такі слова звучали у зверненні до генерального секретаря ООН, підписаному 2200 діячами науки й куль­тури з 23 країн світу. У травні 1971 року екологічно стур­бована спільнота почала свою безпрецедентну боротьбу із забрудненням навколишнього природного середовища. Ця дата – одна з найважливіших подій екологічного календаря – була започаткована Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу. Враховуючи масштаби проблеми та важливість їх  

вирішення, у структурі ООН була створена нова організація – Програма ООН з навко­лишнього середовища, під егідою якої і відзначається ця екологічна дата. Всесвітній день охорони довкілля є для Організації Об’єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і від­повідні дїї. Він має на меті принести людський чинник у ви­рішення питання охорони навколишнього середовища, дати народам світу можливість активно сприяти стійкому і спра­ведливому розвитку, стимулювати розуміння того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади, роз’яснювати корисність партнерських від­носин, щоб в усіх країн і народів було більш безпечне і бла­гополучне майбутнє.

З метою пропаганди здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, розвитку олімпійського руху в Україні. Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України спільно з “THE COCA-COLA FOUNDATION” започаткували Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед дітей та молоді #OLYMPICLAB.

рттттттттттттттт.jpg

31 травня – Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням встановлений у1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я та відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції. Запровадження в Україні з вересня 2012 року повної заборони тютюнової реклами, згідно підписаного Президентом України закону, запровадження з жовтня 2012 року великих попереджень з малюнками на тютюнових

пачках, згідно Постанови КМУ, звільнення закладів громадського харчування та культури від тютюнового диму, здатні підтримати позитивну тенденцію до скорочення поширеності куріння в нашій державі, що призведе до подальшого скорочення числа викликаних тютюном хвороб та смертей. Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням є ще однією нагодою для усвідомлення небезпеки, яку несе здоров’ю суспільства тютюнопаління; допомоги людям, які бажають позбутися цієї шкідливої звички та пересторога для тих, хто ще не спробував курити.

Матеріали для перегляду:

 https://www.youtube.com/watch?v=l-2w6grWOJ4

https://www.youtube.com/watch?v=O414Nww-OTY 

ттттттттттттттт.jpg

Електробезпека для учнів

Сьогодні неможливо собі уявити життя людини без електричної енергії. Електрика - наш вірний помічник вдома і в школі, на роботі і на відпочинку, але вона стає дуже небезпечною для життя людини, якщо з нею неправильно поводитися.

Щоб не потрапити в біду, кожен з вас повинен запам'ятати і дотримуватися кількох дуже простих правил.

Перегляньте відео:

https://youtu.be/qnDP1-e4XVg

https://youtu.be/vRWNjgDI5Zo

https://www.youtube.com/watch?v=jUSOUkbbprw#action=share

https://youtu.be/7ZcsbPdsTjA

 

День пам’яті жертв геноциду

кримськотатарського народу

1944, 18 травня – комуністична влада розпочала операцію з депортації кримських татар  Кримського півострова.

Протягом 18-20 травня людей викидали з домівок і насильно вивозили у віддалені регіони СРСР без права повернення. О 3 годині ранку 18 травня співробітники НКВД, яких до цієї справи було залучено 32 тис, вдиралися в будинки, виділяли на збори від кількох хвилин до півгодини і зганяли людей. Протягом 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід. Для перевезення яких було використано 67 ешелонів. За ці дні депортовано понад 180 тис. кримських татар.

 

 

 

 

 

 

 

Пропонуємо долучитись до таких заходів в режимі онлайн

1. Перегляд  історичної довідки
https://www.youtube.com/watch?v=8jfKYlxVLqQ

2. Опрацювати історичний матеріал “Депортація кримськотатарського народу 1944 р.”  https://www.radiosvoboda.org/a/crimean-tatars-deportation/28495741.html

3. Перегляд  презентації “Червоні жорна”

4. Перегляд  відео щодо депортації кримських татар   https://www.youtube.com/watch?v=wEKlCjU9DAg

                                                             Пам’ятаємо!

35.png
36.jpg
день п.jpg

17 травня 2020 року

День пам'яті жертв політичних репресій.  

2 липня 1937 року була схвалена постанова Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 "Про антирадянські елементи". У його виконання 5 серпня 1937 року видано наказ НКВС СРСР №0044, який поклав початок операції масових чисток. До середини листопада 1938 роки без суду винесено 681 692 смертних вироки, які були виконані негайно. Понад 1,7 млн осіб були відправлені в табори.

В Україні масові чистки почалися раніше і тривали довше. Понад 2 млн 800 тис. Осіб стали жертвами розкуркулення і депортацій з України, що тривали протягом 1935-1951 рр. За даними Служби безпеки України, в 1936 році були арештовані 15 717 чоловік, в 1937-му - 159 573, в 1938-м - 106 096, в 1939-му - 11 744. Тільки за 1937 рік було розстріляно 16,5 тис. людина. Більшість репресованих були українцями, але жертвами терору в Україні були також росіяни, поляки, німці, євреї, представники інших національностей.

Першою мішенню на українській землі стали державні та інтелектуальні лідери народу, які були творцями і носіями ідей державності 1917-1918 рр. Другий удар було завдано по національній першооснові - українському селянству, третім стало знищення творчої еліти і духовенства.

День пам'яті жертв політичних репресій відзначається в Україні щорічно у третю неділю травня. Він встановлений у 2007 році указом президента Віктора Ющенка в пам'ять про жертви масових політичних репресій 1937-1938 рр. (Великого терору).

 

 

УВАГА!!!

Інформація для учнів 1-9 класів!
 

    Управління освіти, молоді та спорту відповідно до листа ГУ ДСНС України у Донецькій області від 06.06.2020 № 5001-2609/5018 «Про проведення інформаційної кампанії» інформує про проведення з 11 по 22 травня 2020 року дистанційного електронного анонімного анкетування серед учнів шкіл Донецької області за допомогою Google форм.

     Просимо  учнів 1-9 класів ознайомитися  з матеріалами анонімного анкетування з мінної безпеки за посиланнями:

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSea2wvAkHIVG5HXUsXI8CQ0_MTZ2u-SW4Hz151PGG_Kzz6irQ/viewform 

(для учнів 1-6 класів);

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd7hqCnqDPt1o31Sy7OX5hpfOM4NJDJNGyYDbXCmPvdFp3-Hg/viewform  

(для учнів 7-9 класів).

тттттттттттттттттттт.jpg

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

Рішення щодо увічнення дати проголошення Декларації Шумана шляхом святкування 9 травня як Дня Європи прийнято у 1985 році 

на Саміті Ради ЄС у Мілані.

Щорічно з нагоди свята у Брюсселі, де перебувають керівні органи ЄС, а також у країнах-учасницях ЄС відбуваються офіційні урочистості.

Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у “Європейському домі”.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Оскільки День Європи – 9 травня – збігається з Днем Перемоги, в Україні урочисті заходи проводять щорічно у третю суботу травня згідно з Указом Президента №339/2003 від 19 квітня 2003 року.Цього року День Європи в Україні припадає на 16 травня.

 

Пропонуємо долучитися до таких заходів з нагоди Дня Європи!

1. Конкурс фото колажів «Україна – держава європейська»

2. Вікторина «Що я знаю про Європу» (за посиланням https://forms.gle/1b5xnRjFiMLN2Z5Z7 )

3. Створи презентацію «Унікальні куточки Європи»

сныд.jpg
%D1%81%D0%BD%D1%8B%D0%B48_edited.png

Тисячі червоних метеликів – символ пам’яті наслідків епідемії СНІДу, скорботи та надії
           
 15 травня Україна вшанує пам’ять людей, які померли від СНІДу.
Цей день, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я відзначається у всьому світі щорічно, починаючи з 1983 року.
Головним покликанням пам’ятної дати є – вшанування пам’яті людей, які пішли з життя через СНІД та привернення уваги до проблеми ВІЛ/СНІДу.
За даними ЮНЕЙДС загальна кількість людей, інфікованих ВІЛ в світі складає понад 35 мільйонів.
Кожної години у світі інфікується вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) понад 300 людей. Від хвороб зумовлених ВІЛ щодня помирає 5,5 тис. людей.
Нажаль, епідемія ВІЛ/СНІДу не минула і Україну. Розпочав свій сумний відлік у 1987 році, епідемія ВІЛ/СНІДу унесла тисячі життів наших громадян.

До сьогодні поки людство ще не винайшло ані вакцин від ВІЛ, ані ліків, що можуть вилікувати раз і на завжди СНІД.
Але світові вже відомі рятівні кроки до збереження здоров’я та захисту від ВІЛ-інфекції. Прагнення до здорового способу життя, визначення своїм життєвим пріоритетом сімейних цінностей та моральності, відмова від ризикованої статевої поведінки і відповідальність за своє здоров’я – це запорука захисту від інфікування ВІЛ. Отже у День пам’яті померлих від СНІДу Україна, згадає людей, які пішли з життя через СНІД та ще раз нагадає про глобальну небезпеку ВІЛ-інфекції для людей, які живуть.
Червоні Метелики – символ пам’яті, легкості душ, які нас покинули, символ переродження та мінливості життя.
Вшануємо пам’ять всіх тих, чиї життя забрала епідемія та будемо пам’ятати, що тільки від нас самих залежить наше майбутнє і майбутнє наших дітей.

день матері2.jpg

Вітаємо з Днем матері!

 

…Виростеш ти, сину, вирушиш в дорогу,

Виростуть з тобою приспані тривоги.

У хмельні смеркання мавки чорноброві

Ждатимуть твоєї ніжності й любові.

Будуть тебе кликать у сади зелені

Хлопців чорночубих диво-наречені.

Можеш вибирати друзів і дружину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Можна вибрать друга і по духу брата,

Та не можна рідну матір вибирати…

Щороку навесні в Україні відзначається день матері – одне з головних родинних свят, присвячене найріднішій жінці в житті кожної людини. Свято припадає на другу неділю травня, тому фіксованої дати свято не має. Це закріплено указом президента України № 489/99 від 10 травня 1999 року. У 2020 році свято відзначають 10 травня.

День матері почали святкувати в США. Перший раз американці відзначили його в 1907 році. Ініціатором стала Анна Джарвіс. Вона заснувала це свято на честь своєї мами – громадянської активістки, яка прославилася під час Громадянської війни в США. Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина для своїх дітей.

 

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

день матері.jpg
Чорнобиль.jpg

26 квітня 2020 року відзначається Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф (Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу).

 

Аварія на Чорнобильській АЕС (також відома як катастрофа на Чорнобильській АЕС , чорнобильська аварія , чорнобильська катастрофа абопросто Чорнобиль ) - руйнування 26 квітня 1986 року реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції , розташованої поблизу міста Прип'ять . Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований, а в навколишнє середовище потрапила велика кількість радіоактивних речовин. Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію атомної енергетики , як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і по економічному збитку.

 

24, 27 квітня 2020 року  до  Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу педагогічний коллектив Рідкодубівського НВК пропонує учням і батькам взяти участь у таких заходах в дистанційному форматі:

1.      Онлайн – конкурс малюнків «Чорнобиль. Трагедія, яку пам’ятаємо».

2.      Онлайн - вікторина, під час яких здобувачі освіти можуть підвищити рівень власної екологічної культури Посилання: https://forms.gle/uHxEpxpDzVTTqTfcA

3.      Переглянути  презентацію «26 квітня – День Чорнобильської трагедії», розроблена працівниками Донецького ОБЛІППО

(https://drive.google.com/file/d/1VZvN4TyMlqZQmoQhyd-UbfbGMGbLUXq1/view?usp=sharing  );

4. Переглянути документальний фільм «Чорнобиль. Точка часу» (UA: Перший, 2016 р.; https://www.youtube.com/watch?v=55ueObCiq-w  ).

 День довкілля

день довкіля.jpg

«День довкілля» - національне екологічне професійне свято з охорони навколишнього середовища, яке відзначається в Україні щорічно в третю суботу квітня.

           Початок цього свята поклала Всеукраїнська акція «Дерево - Життя», яка проводилася в 1997-1998 роках в третю неділю квітня, згідно з Указом президента України, і полягала в залученні населення держави до благоустрою та озеленення територій.

Офіційно свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року.

         У «День довкілля» громадські природоохоронні організації і влада країни запрошують всіх небайдужих громадян України взяти участь в екологічному суботнику, на якому проводяться роботи з благоустрою територій та озеленення міст, висадка дерев, чагарників, розбивка клумб, прибирання сміття.

Як провести День Довкілля та день Землі батькам зі своїми дітьми, знаходячись на карантині.

  1. Найменшим діткам пропонуємо посадити квітку на своєму подвір’ї.

  2. Провести дидактичні ігри на екологічну тематику. https://vseosvita.ua/library/didakticni-igri-po-ekologii-24644.html

  3. Переглянути презентацію

  4. ://naurok.com.ua/prezentaciya-videolektoriy-do-dnya-zemli-ta-dnya-dovkillya-25145.html

Зробити малюнок, присвячений Дню Довкілля

довкілля.jpg
довкіллля 2020.jpg

Інфрормація

щодо інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України

прапор.jpg

  З метою підвищення рівня підтримки жителями сіл Рідкодуб та Карпівка державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції та рівня довіри до НАТО як до інституції, яка відіграє ключову роль у зміцненні міжнародної безпеки,  

проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота.

  1. Указ Президента України №117/2019 від 10.04.2019 "Про Річну національну програму під егідою Комісії Україна - НАТО на 2019 рік"

  2. Указ Президента України від 21 лютого 2017 року №43/2017 «Про Концепцію вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017- 2020 роки»

  3. Корисні посилання на сайти «Україна – НАТО», «Організація Північноатлантичного договору», «Місія України при НАТО» https://ukraine-nato.mfa.gov.ua

  4. Презентація http://www.city.kherson.ua/upload/KhersonJurgis.pdf

  5. Відео https://www.youtube.com/watch?v=7zxN2EG6CVk

Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос)

день авыацыъ.jpg

У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин. В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня. Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос. Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гіганську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створював для нашого людства цю сміливу можливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. 

Пропонуємо всім учням та бажаючим переглянути презентації та відео, присвячені цьому дню.

1. http://www.myshared.ru/slide/1136739/

2. http://www.myshared.ru/slide/1199499/

3. https://www.youtube.com/watch?v=xOIb2nQYQGc

4. https://www.youtube.com/watch?v=sabI3Dyex7E

ШАНОВНІ БАТЬКИ  ВИХОВАНЦІВ  ДОШКІЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ  НВК!

        На сайті управління освіти, молоді та спорту  Лиманської міської ради в розділі «На допомогу вихователю» розміщено  інформацію для батьків до Міжнарожного Дня Дитячої книги та Міжнародного Дня Птахів.

1 квітня.jpg
з 8 березням.jpg

Дорогі наші жінки, найпривабливіші і найдобріші! Любі наші дружини, доньки, матері  та всі представниці прекрасної статі! Вітаємо вас з днем 8 березня! Бажаємо, щоб ваші серця належали тим, хто любить і обожнює вас, щоб кожен день ви відчували турботу, відданість, вірність, допомогу і підтримку! Кохайте самі і будьте завжди коханими, залишайтеся такими ж неповторними, ніжними і теплими! Щастя вам, радості й удачі завжди і в усьому! Колектив Рідкодубівського НВК.

Виступ учнів 4 класу

ГОЛОДОМОР
1932- 1933 РОКІВ
ГЕНОЦИД
УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

голд.jpg

Голодомор 1932-1933-тіх років - один з найстрашніших злочинів проти людства. Тоді в державі з одним з найрозвиненіших в Європі агропромисловим комплексом люди мільйонами гинули від голоду.

Голодомор в Україні 1932-33 років був штучним голодом з метою винищення українського селянства. Виконавці відбирали в селян худобу, урожай і навіть посівний матеріал на наступний рік. Дороги у великі міста просто перекривали, а тих, хто намагався туди потрапити - розстрілювали. У серпні 1932 року під приводом того, що розкуркулені селяни та "інші декласовані елементи" розкрадають колгоспне і кооперативне майно, Сталін запропонував закон про охорону державного майна. Згідно із законом, за такі порушення передбачався розстріл з конфіскацією майна, а за пом'якшуючих обставин – 10 років таборів. Засуджені не підлягали амністії. Назва "Закон про п’ять колосків" виникла, оскільки винним у розкраданні державного майна вважався той, хто без дозволу зібрав на колгоспному полі кілька колосків пшениці. За перший рік дії нового закону було засуджено 150 тисяч людей. Найбільше українців загинули у сучасних Харківській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях та в Молдові, яка тоді перебувала у складі УРСР. На думку дослідників, розподіл жертв Голодомору за національністю відповідає національному розподілу сільського населення України. Загальна кількість жертв різниться від 4 до 8 мільйонів. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років. До речі, в таких випадках зазвичай враховують тих, хто міг народитися в цей час. У такому випадку кількість жертв Голодомору в Україні досягає 12 мільйонів. Це в кілька разів більше, ніж за час Другої світової війни.

П А М ۥЯ Т А Є М О…

25 листопада 2019 року в Рідкодубівському НВК для учнів 1-9 класів проведена лінійка-реквієм, присвячена Дню пам’яті жертв голодомору "Ми памятаємо...". Хвилиною мовчання вшановано пам’ять мільйонів жертв голодомору 1932-1933 років. 

IMG_20191125_103146.jpg
IMG_20191125_103111.jpg
IMG_20191125_102911.jpg

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ!

IMG_20191121_100602.jpg

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

              Щороку 21 листопада відзначається День Гідності і Свободи!

Сьогоднішнє свято  відзначається  на честь ушанування Революції Гідності – події в історії сучасної України, яка змінила життя багатьох українців, їхнє бачення світу і себе у ньому. Саме 6 років тому – 21 листопада – у Києві почалися студентські акції протесту, спричинені несподіваним одностороннім рішенням влади відкласти підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

             Після жорстокого побиття студентів та розгону Євромайдану, мирний протест переріс у масові зібрання – щотижневі віче для підтвердження своїх поглядів, громадського спротиву – та постійні сутички між протестувальниками та силовими структурами, наслідком яких стала трагічна загибель понад 100 людей – Героїв Небесної Сотні… «Революція Гідності» – так назвуть згодом «Євромайдан» – об’єднала весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її розвитку в європейському співтоваристві, захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, досягнення гідного рівня життя й праці.

 

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

Одна від Заходу й до Сходу

Володарка земель і вод -

Ніхто не ділить хай народу,

Бо не поділиться народ.

І козаки, й стрільці січові

За тебе гинули в полях.

У небесах сузір'я Лева

Нам світить на Чумацький Шлях.

Стражденна чаєчко-небого,

Єдині два твої крила.

Виходим, нене, у дорогу,

Аби ти вільною була.

Нехай ніхто не половинить

Твоїх земель, не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на світі в нас одна

IMG_20191121_100427_2CS.jpg

Відзначення Дня визволення України від німецько- фашистських загарбників

  1. Протягом 21-24 жовтня 2019 року  в НВК  організована тематична виставка в бібліотеці «Ніхто не забутий, ніщо не забуте…»

  2. Проведена  лінійка- реквієм  для учнів 1-9 класів

«Пам'ять про героїв вічно житиме в наших серцях…»

  1. Урок у 8-9 класах «Вони захищали нашу землю», присвячену героям війни - землякам.

 

На свято запрошені ветеран Другої світової війни - Пильник Микола Макарович(підполковник у відставці) тайого дружина, Ганна Данилівна, ветеран праці.

пильник.jpg

З Днем працівника освіти!

з днем вчителя.jpg

Вітання від учнів 4 класу

сценка "Мрія вчителя"

bottom of page