Рідкодубівський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад"Лиманської міської ради Донецької області
РІДКОДУБ
Заголовок 2
Різдвяна зірка
В рамках проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура») команда Рідкодубівського НВК Лиманської міської ради «Рідкодубівський кіш» (середня вікова категорія) взяла участь в онлайн – конкурсі «Український вертеп».
21 травня – День вишиванки
У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.
День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.
Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч – День вишиванки припадає на 21 травня.
День па́м'яті та прими́рення (па́м'яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) — пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом).
8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.
Пропонуємо учням, батькам та всім небайдужим долучитись до заходів з відзначення Дня пам’яті і примирення та 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні
-
Патріотична мандрівка «Не загасити пам’яті вогонь…» (пошук в мережі інтернет довідкових матеріалів).
-
Перегляд презентацій на відповідну тематику (в мережі інтернет).
-
Перегляд кінофільмів про Другу Світову війну.
-
Намалювати листівку «Пам’ятаємо…»
-
Знайти вірші та пісні про війну в мережі інтернет (за бажанням вивчити).
Інформаційні матеріали
Міністерства освіти, молоді та спорту та Українського інституту національної пам’яті щодо відзначення
Дня пам’яті і примирення та 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні
Згадаймо всіх поіменно, горем згадаємо своїм...
Це потрібно не мертвим! Це треба живим!
Уродженець села Карпівка — Герой Радянського Союзу Бірченко Іван Кузьмич.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 вересня 1945 року за «вміле командування підрозділом і особисту мужність, виявлену в запеклих боях з японськими імперіалістами» старший лейтенант Іван Бірченко був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка»
Наш земляк, Шишков Володимир Ігнатович, уродженець міста Ізюм.
Пройшов війну в танкових військах від Москви до Чехословаччини.
Нагороджений медалями «За оборону Москви», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 роки», орденом «Вітчизняної війни ІІ ступеня за хоробрість, стійкість, мужність, виявлені у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками» та орденом «За бойові заслуги»
Наш земляк, Світличний Михайло Прокопович, підполковник у відставці.
Пройшов всю війну від Москви до Берліна. Звільняв від фашистів Латвію, Естонію, Польщу, Німеччину. Має Орден Червоного бойового Прапора, Орден Червоної Зірки.
Наш земляк, Лисаченко Павло Якович, уродженець села Карпівка.
Пройшов війну в званні сержанта зенітної артилерії. Звільняв від німецько-фашистських загарбників Україну, Чехословаччину, Німеччину. Має нагороди «Медаль Жукова», медалі «За звільнення Праги», «За взяття Берліна», орден Вітчизняної війни, орден Слави.
Наш земляк, Колот Дмитрій Петрович, проживає в м. Лиман.
Пройшов всю війну , зустрів Перемогу під Кенігсбергом. Був тричі поранений. Нагороджений бойовими медалями –
«За відвагу», «За бойові заслуги”, “За взяття Кенігсберга”
ДОБРЕ ДІЛО РОЮ "РІДКОДУБІВСЬКИЙ КІШ"
Уже четвертий рік впроваджується у шкільне життя педагогічного та учнівського колективу Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Вона стала невід’ємною складовою національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Виховна система гри «Джура» включає в себе постійну роботу у школі протягом усього навчального року, дає можливість залучити до спільної дії учнів, педагогів, батьків, представників місцевого самоврядування та громадських організацій.
Виховна система гри «Джура» базується на козацьких традиціях. Така форма виховної роботи з учнівською молоддю є надзвичайно ефективною та актуальною, зважуючи на складні військово-політичні умови, що нині склалися в Україні. Високий рівень обороноздатності України може бути забезпечений не стільки новітніми зразками зброї, але, у першу чергу, високим рівнем патріотизму громадян, наявністю в них потрібних умінь та навичок із загально-військових дисциплін, вміння зберегти своє життя і здоров’я в умовах надзвичайної ситуації та військового конфлікту, надання першої допомоги, а головне – їхньої готовності захистити Україну від будь-якого агресора. Народ-патріот – непереможний.
"Зиму проводжаємо-весну зустрічаємо." Свято Масляної в Рідкодубівському НВК
Грудень 2019 рік. Благодійна лотерея «Врятуй життя дитині» До Дня святого Миколая
21 листопада, четвер.